Telegram 8.4 Güncellemesi Güzel Özelliklerle Yayınlandı!

Telegram 8.4 Güncellemesi Güzel Özelliklerle Yayınlandı!
Telegram, 2021 yılını özelliklerle dolu bir güncellemeyle kapatıyor. Yeni güncelleme, sürüm 8.4, iMessage benzeri mesaj tepkileri, spoiler biçimlendirme...

Telegram, 2021 yılını özelliklerle dolu bir güncellemeyle kapatıyor. Yeni güncelleme, sürüm 8.4, iMessage benzeri mesaj tepkileri, spoiler biçimlendirme stili, uygulama içi çeviri ve daha fazlası gibi bir dizi heyecan verici özelliği tanıttı. İşte tüm bu yeni Telegram özelliklerine bir göz atın.

Yeni Telegram Özellikleri Tanıtıldı

Tepkiler özelliği ile kullanıcılar, iMessage, Instagram ve hatta Facebook Messenger'da olduğu gibi mesajlara belirli bir emoji ile tepki verebilecek. Bu mesaj tepkileri grup/bireysel sohbetlerde ve kanallarda kullanıcılara açık olacak ve kendi animasyonlarına sahip olacaktır.

Mesaj tepkileriyle ilgili ilginç bir şey, insanların onları beğenilerine göre özelleştirebilmeleridir. Android'de bu, Ayarlar -> Hızlı Tepki'ye gidilerek yapılabilir, iOS'ta ise kullanıcıların Ayarlar -> Çıkartmalar ve Emoji -> Hızlı Tepki'ye gitmesi gerekir. Telegram kullanıcıları ayrıca özelliği etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneğine de sahip olacak.

Spoiler denilen başka bir özellik de mesajlaşmaya yeni ve eğlenceli bir deneyim getiriyor. İnsanların bir mesajın belirli kısımlarını Spoiler biçimlendirmesi kullanarak gizlemelerine olanak tanır. Mesaj, yalnızca bir kullanıcı üzerine dokunduğunda tamamen görünür olacaktır. Telegram ayrıca, kullanıcıların uygulama içinden kolayca çeviri yapabilmeleri için bir çeviri özelliğine de sahiptir. Bu özellik, tüm Android kullanıcıları için, ancak iOS 15 ve daha fazlasını çalıştıran iOS cihazları için mevcuttur.

Kullanıcılar, Ayarlar -> Dil'e giderek özelliği etkinleştirebilir ve bu, bağlam menüsünün yanına özel bir çeviri seçeneği ekleyecektir. Akıcı dilleri hariç tutma seçeneği olacaktır. Telegram ayrıca kullanıcıların profillerini başkalarına hızlı bir şekilde göstermeleri için temalı QR kodları oluşturmasına da izin verecek.

Ek olarak, mesajlaşma platformu artık 1'e 1 sohbete gönderildiğinde tam ekran efektine sahip olacak daha etkileşimli emojiler içeriyor. Ayrıca platform, macOS için yeni kısayol ipuçları ve animasyonlu simgeler ekleyen yeniden tasarlanmış bir bağlam menüsüne sahiptir.

Tüm bu yeni Telegram özellikleri, Android ve iOS kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Favorin hangisi? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Son Haberler