Telegram Büyük Güncellenmesi Yayınlandı; İşte Yenilikler

Telegram Büyük Güncellenmesi Yayınlandı; İşte Yenilikler
Telegram, WhatsApp gizlilik tartışmasından sonra oldukça popüler hale geldi ve artan sayıda aktif kullanıcısına yeni kullanışlı özellikler eklemeye...

Telegram, WhatsApp gizlilik tartışmasından sonra oldukça popüler hale geldi ve artan sayıda aktif kullanıcısına yeni kullanışlı özellikler eklemeye hevesli. Şimdi, Android Authority, Telegram'ın setine başka bir özellik getirdiğini bildiriyor: görüntülü aramalara ve canlı akışlara sınırsız katılımcı.

Yeni Telegram güncellemesi, görüntülü aramalara ve canlı yayınlara sınırsız katılımcı getiriyor

Yeni Telegram sürüm 8.0 ile, bir grup görüntülü aramasında istediğiniz kadar katılımcınız olabilir ve aynı şey canlı yayınlar için de geçerlidir. Katılımcılar, sohbete katkıda bulunmak isterlerse el kaldırma özelliğini kullanabilirler, tabii ki grup görüşmesi sırasında bu özelliğe izin verdiyseniz.

Görüntülü grup sohbeti başlatmak için Gruplar'da bulunan "Görüntülü Sohbet"e gitmeniz gerekir ve canlı yayın için uygulamanın Kanallar bölümünde "Canlı Yayın"a gidebilirsiniz.

Yeni sürüm aynı zamanda Esnek yönlendirme ve diğer harika yeni özellikleri de getiriyor

Telegram'daki grup aramalarına ve canlı yayınlara sınırsız katılımcı, bu yeni büyük güncellemenin övünmesi gereken tek özellik değil. Esnek yönlendirme adı verilen başka bir kullanışlı özellik de tanıtıldı. Bu işlev, iletirken başlığı göstermenize veya gizlemenize olanak tanır ve aynısı gönderene de uygulanır. Ek olarak, önizleme penceresi, farkında olmadan yanlış sohbete dokunduysanız alıcıyı değiştirmenize olanak tanır.

Bu güncellemeyle eklenen bir diğer dikkate değer özellik ise Kanala Atla özelliğidir. Bu, sohbet listenizi Klasörler ve Arşivlenmiş sohbetler ile düzenlediyseniz yararlıdır. Yeni özellik, uygulamanın kurduğunuz yapıyı takip etmesine olanak tanır: geçerli klasördeki kanallar, ardından her klasördeki kanallar, ardından kalanlar Tüm Sohbetler ve Arşiv'de konumlandırılacaktır.

Bunun da ötesinde, Telegram 8.0 tam olarak istediğiniz çıkartmayı bulmanızı kolaylaştırır. Trend Olan Çıkartmalar, çıkartma panelinizde 'Son kullanılanlar'ın üzerinde görünecek, böylece en popüler ve eğlenceli olanlara bir bakışta sahip olacaksınız. Ek olarak, panelin üst kısmındaki çıkartma paketlerinizi kaydırdığınızda, küçük resimler genişler ve daha fazla kolaylık sağlamak için çıkartma paketlerinin adlarını gösterir.

Ve Android için Telegram uygulaması, çıkartma önerileri için de daha büyük önizlemeler alıyor.

Elbette, arama alanında bir kelimeye dokunmak, çıkartma önerilerini de gösterecektir.

Bu değişikliklerin yanı sıra, bazı yeni animasyonlu emojilerin yanı sıra okunmamış yorumlar için bir sayaç da görünecek.

Telegram'ın popülaritesi, WhatsApp'ın tartışmalı politika değişiklikleriyle bu Ocak ayından itibaren muazzam bir şekilde arttı

Birçoğunuz muhtemelen biliyor olabilir, ancak Ocak ayında WhatsApp, kullanıcıların uygulamanın Facebook ile bilgi paylaşmasına izin vermesi gerektiğini iddia eden yeni bir gizlilik politikası ve şartları getirdi ve oldukça anlaşılır bir şekilde karar tartışmalara yol açtı. Birçok kullanıcı daha sonra WhatsApp'ı terk etmeye ve gizlilik odaklı Signal veya Telegram uygulamasına gitmeye başladı.

Signal ve Telegram'ı şaşırtan popülaritenin ani yükselişinden sonra, her iki uygulamanın geliştiricileri de kullanıcıların aniden gelen büyük talebine cevap verebilmek için yapılarını ve hizmetlerini daha da geliştirmeye başladı.

Haziran ayında, bir Telegram güncellemesi, uygulamanın kullanıcılarına sohbetler için görüntülü grup görüşmeleri ve hareketli arka planlar ve bunun üzerine, grup görüntülü görüşmeleri sırasında ekranınızı paylaşma seçeneği getirdi. Ocak ayında, WhatsApp gizlilik tartışması ortaya çıkarken, Telegram milyonlarca yeni kullanıcı kazandı. Özellikle, tüm bunların devam ettiği sadece üç günlük bir süre içinde uygulamanın hizmetlerine yaklaşık 25 milyon kullanıcı katıldı. O zamanlar uygulamada grup görüntülü arama işlevi yoktu ve Mayıs ayında tanıtıldı.

Son Haberler