Telegram Dünya Çapında 1 Milyar İndirmeye Ulaştı

Telegram Dünya Çapında 1 Milyar İndirmeye Ulaştı
Sensor Tower'a göre Telegram şu anda dünya çapında 1 milyardan fazla indirilen seçkin bir uygulama kulübünün parçası.TechCrunch tarafından bildirildiği...

Sensor Tower'a göre Telegram şu anda dünya çapında 1 milyardan fazla indirilen seçkin bir uygulama kulübünün parçası.

TechCrunch tarafından bildirildiği üzere, Telegram, ömür boyu kurulumlarının yaklaşık %22'sini temsil eden WhatsApp: India ile aynı en büyük pazara sahiptir.

Hindistan yaklaşık %10'unu ve %8'ini temsil eden Rusya ve Endonezya izliyor. Uygulamanın yüklemeleri 2021'de hızlandı ve 2021'in ilk yarısında yaklaşık 214,7 milyon yüklemeye ulaştı ve 2020'nin ilk yarısında 133 milyondan yıllık %61 artış gösterdi."

Telegram dünya çapında 1 milyar indirmeye ulaşmış fakat, bu 1 milyardan fazla aktif kullanıcı olduğu anlamına gelmiyor. Telegram'ın bu yılın başlarında aylık yaklaşık 500 milyon aktif kullanıcısı vardı, ancak WhatsApp'ın güncellenmiş Hizmet Şartları ile bazı tartışmalara girmesinden sonra, Telegram büyük olasılıkla bir artış gördü.

Bu yıl boyunca Telegram bir avuç güncelleme aldı. Son zamanlarda uygulama, grup görüntülü görüşmelerini, ekran paylaşımını ve hareketli arka planları desteklemeye başladı. Mart ayında, Clubhouse trendini takiben Telegram, sesli sohbetler için benzer bir özellik ekledi.

Şimdi bir sonraki adım, 3 milyar indirmeyi aşmak için mobil uygulamalar grubuna katılmak, ancak şimdiye kadar TikTok, bu hedefi aşan ilk ve tek Facebook dışı uygulama oldu.

Şu an itibariyle TikTok dışında sadece Facebook, WhatsApp, Messenger ve Instagram bu başarıyı yakaladı. Sıradaki Telegram mı olacak?

Favori mesaj uygulamanız hangisi? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Son Haberler