Telegram, Pazartesi Günü WhatsApp Kesintisi Sırasında 70 Milyon Yeni Kullanıcı Kazandı

Telegram, Pazartesi Günü WhatsApp Kesintisi Sırasında 70 Milyon Yeni Kullanıcı Kazandı
Telegram Messenger'ın kurucusu Pavel Durov, birkaç saat süren WhatsApp, Facebook ve Instagram kesintisi sırasında mesajlaşma platformunun Pazartesi günü...

Telegram Messenger'ın kurucusu Pavel Durov, birkaç saat süren WhatsApp, Facebook ve Instagram kesintisi sırasında mesajlaşma platformunun Pazartesi günü 70 milyon yeni kullanıcı kaydettiğini açıkladı. Durov, Telegram kanalı aracılığıyla duyuruyu yapmadan önce bile, kullanıcılar, mesaj göndermeye geldiğinde hizmet gözle görülür şekilde yavaşladığından Pazartesi günü kullanıcı artışını fark etmiş olacaklar.

Kullanıcı akışı hakkında yorum yapan Durov şunları yazdı:

“Telegram'ın günlük büyüme oranı, normları bir büyüklük sırasına göre aştı ve bir günde diğer platformlardan 70 milyondan fazla mülteciyi ağırladık. Telegram, kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu için kusursuz bir şekilde çalışmaya devam ettiğinden, ekibimizin benzeri görülmemiş büyümeyi nasıl başardığıyla gurur duyuyorum.”

Platform, normalden daha yoğun trafik altında büyük ölçüde ayakta kalırken, Durov, Amerika'daki kullanıcıların normalden daha yavaş bir hız yaşadıklarından en çok etkilenenlerin olduğunu kaydetti. Gönderide bundan bahsetmese de, en azından masaüstünde mesaj göndermek de İngiltere'de normalden daha yavaştı.

Facebook'un sistemleri geri yüklendiğinde, tüm yeni Telegram kullanıcılarının etrafta kalması ve aktif kullanıcılar haline gelmesi pek olası değil, ancak gelecekteki Facebook kesintileri için uygulamayı yüklü tutabilirler. Durov, insanlardan yeni kullanıcıları Telegram'da hoş karşılanmış hissetmelerini istedi ve size platformun sunduğu bazı güçlü özellikleri gösteren Telegram İpuçları kanalına bağlandı. Ayrıca, sohbetleri WhatsApp'tan Telegram'a nasıl aktaracağınızı gösteren bir bağlantı da yayınladı.

Son Haberler