Telegram, Yeni Sürümünü Kullanıcılarına Yayınlandı; İşte Yenilikler

Telegram, Yeni Sürümünü Kullanıcılarına Yayınlandı; İşte Yenilikler
Bu ayın başlarında Telegram, popüler mesajlaşma uygulamasına sınırsız canlı akış ekleyen büyük bir güncelleme yayınladı. XDA-Developers haberine...

Bu ayın başlarında Telegram, popüler mesajlaşma uygulamasına sınırsız canlı akış ekleyen büyük bir güncelleme yayınladı. XDA-Developers haberine göre, diğer iyileştirmelerin yanı sıra bireysel sohbetlerin özelleştirilmesi için daha fazla seçenek, grup sohbetlerinde ayrıntılı okundu bilgileri ve canlı akışlardan video ve ses kaydetme yeteneği sağlayan Telegram kullanıcılarına sunulan yeni bir güncelleme hakkında bilgi veriyor.

Telegram, 8.0.1 sürümüyle yeni sohbet ekipleri alıyor

Telegram'ın yeni Telegram sürüm 8.0.1 ile aldığı en büyük güncelleme, sohbet temalarının tanıtılmasıdır. Yeni özellik, arayüzün görünümünü ve verdiği hissi tercihinize göre iyileştirmek için bireysel sohbetleri özelleştirmenize olanak tanır. Uygulama şimdi size aralarından seçim yapabileceğiniz sekiz tema sunuyor. Her tema, renkli degrade mesaj baloncukları, hareketli bir arka plan ve bazı benzersiz arka plan desenleri içerir.

Ek olarak, bu yeni güncelleme ile gönderebileceğiniz bazı animasyonlu emojiler artık etkileşimli ve tam ekran efekti gösteriyor. Bunlardan bazıları kalp, başparmak yukarıya ve havai fişekleri içerir ve bu küçük ama yine de eğlenceli özelliğin tanıtımı Telegram deneyimini daha da iyileştirir.

Gruplar için, yeni Telegram güncellemesi 8.0.1 sürümü, okundu bilgisi özelliğinde büyük bir değişiklik getiriyor. Artık bir grupta bir mesaj gönderdiğinizde, gruptaki en az bir üye okuduğu sürece "okundu" olarak işaretlenecektir. Bunun da ötesinde, mesajınıza uzun süre basmak (küçük gruplar halinde) size daha önce okumuş olan grup üyelerini sunacaktır.

Son olarak, yeni güncelleme, yöneticilere canlı yayınları ve görüntülü sohbetleri kaydetmeleri için hoş bir fırsat sunuyor. Yöneticiler, verilen canlı akış veya görüntülü arama için hem video hem de ses kaydetmeyi veya yalnızca ses kaydetmeyi seçebilir. Yönetici kaydı bitirdiğinde, dosya uygun bir şekilde uygulamanın Kayıtlı Mesajlar bölümüne yerleştirilecektir.

Bu güncelleme şimdi küresel olarak kullanıma sunulmalıdır ve en son sürümü Google Play Store veya App Store'dan indirebilirsiniz.

Diğer Telegram iyileştirmeleri

Telegram'ın aldığı en son güncelleme, uygulamaya çok kullanışlı özellikler getiren büyük bir Telegram sürüm 8.0 idi. Bu ayın başında kullanıma sunulan güncelleme, daha önce uygulamada eksik olan video görüşmeleri veya canlı akışları gruplamak için sınırsız sayıda katılımcıya sahip olma seçeneğini getirdi.

Bu değişikliğin yanı sıra güncelleme, Esnek yönlendirme adı verilen başka bir kullanışlı özellik de getirdi. Bu özellik, iletme sırasında başlığı göstermenize veya gizlemenize olanak tanır ve aynısı gönderen alanına da uygulanır. Önizleme penceresi, yanlış sohbete yönlendirmek için dokunmuş olmanız durumunda alıcıyı değiştirmenize olanak tanır.

Telegram 8.0 ayrıca, artık etiket panelinizde "Son kullanılanlar"ın üstünde görünen Trend Çıkartmaları ile tam olarak istediğiniz çıkartmayı bulmanızı kolaylaştırıyor. Bu şekilde, şu anda en popüler ve eğlenceli çıkartmaların hangileri olduğunu bir bakışta kontrol edebilir, böylece eğlenceye kolayca katılıp onları gönderebilirsiniz. Ek olarak, panelin üst kısmındaki çıkartma paketlerinizi kaydırdığınızda, küçük resimler genişler ve daha fazla kolaylık sağlamak için çıkartma paketlerinin adlarını gösterir.

Telegram, Ocak ayında WhatsApp'ın gizliliğiyle ilgili tartışmalar nedeniyle artık oldukça popüler bir uygulama.

Ocak ayında WhatsApp, kullanıcıların uygulamanın Facebook ile bilgi paylaşmasına izin vermesi gerektiğini iddia eden yeni bir gizlilik politikası ve şartları sundu ve oldukça anlaşılır bir şekilde, karar hemen tartışmalara yol açtı. Bu eylem, birçok kullanıcının WhatsApp'ı terk etmesine ve Telegram'a ve gizlilik odaklı uygulama Signal'e gitmesine neden oldu. O zamanlar, Telegram neredeyse bir gecede milyonlarca yeni kullanıcı kazandı.

Son Haberler