Telegram'da Reklamları Devre Dışı Bırakmak İçin Ablonelik Hizmeti Sunacak

Telegram'da Reklamları Devre Dışı Bırakmak İçin Ablonelik Hizmeti Sunacak
Telegram, Facebook/WhatsApp kesintisi nedeniyle çok sayıda müşteri kazanan hizmetlerden biri, ancak kaçının sadık kullanıcı olacağı geri döneceği henüz...

Telegram, Facebook/WhatsApp kesintisi nedeniyle çok sayıda müşteri kazanan hizmetlerden biri, ancak kaçının sadık kullanıcı olacağı geri döneceği henüz belli değil. Mesajlaşma servisi, son birkaç hafta içinde birçok yeni özellik ekliyor ve yakında daha fazlasının geleceğinden eminiz. Hafta sonu, Telegram CEO'su Pavel Durov, 1000'den fazla kullanıcısı olan büyük kanallarda görünen reklamlarla ilgili birkaç duyuru yaptı.

Bu kanallardan birini veya birkaçını takip ediyorsanız ve reklamlar görüyorsanız, Telegram'ın bu reklamları devre dışı bırakmak için bir tamamlayıcı abonelik hizmeti başlatacağını bilmek sizi memnun edecektir. Tabii ki, böyle bir hizmet için ödeme yapmak istemiyorsanız, bu reklamları görmeye devam edeceksiniz, ancak seçeneğin orada olduğunu bilmek güzel.

Bu yeni özellik üzerinde çalışmaya başladık ve bu ay kullanıma sunmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Herhangi bir kullanıcının Telegram'ın gelişimini doğrudan finansal olarak desteklemesine ve kanallarda asla resmi reklamları görmemesine olanak tanıyan ucuz bir abonelik şeklinde verilebilir.

Ek olarak, Telegram CEO'su, büyük kanallara sahip olanların, kanallarında tüm kullanıcıların resmi reklamlarını kapatabileceklerini açıkladı. Şirket şimdilik bunun gerçekleşmesi için “ekonomik koşulları” değerlendiriyor. Bunun nasıl işe yarayacağı belli değil, ancak Telegram'ın söylediği şey şu: "reklamverenler yakında herhangi bir kanala 'görünmez' bir reklam yerleştirebilecekler ve bu, gösterim başına yeterli maliyet olduğu varsayılırsa, o kanalda hiçbir reklamla sonuçlanmayacak."

Telegram bu özelliği kullanıcılara sunmaya devam ettiği için henüz bir abonelik fiyatı açıklanmadı, ancak uygulamaya hazır olduğunda daha fazlasını öğreneceğiz.

Son Haberler