Temmuz Ayında En Çok Hangi Uygulamalar İndirildi? TikTok İndirme Sayısıyla İlk Sırada!

Temmuz Ayında En Çok Hangi Uygulamalar İndirildi? TikTok İndirme Sayısıyla İlk Sırada!
En çok indirilen uygulamalar için düzenli olarak istatistik paylaşılıyor. Sensor Tower isimli araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre bazı...

En çok indirilen uygulamalar için düzenli olarak istatistik paylaşılıyor. Sensor Tower isimli araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre bazı sonuçlar ortaya çıktı. Temmuz ayı içerisinde en çok indirilen uygulamalar duyuruldu. Bu uygulamalar içerisinde oyunlar bulunmuyor. Oyunlar için ayrı bir liste yapıldı ve bu nedenle yalnızca oyun dışı uygulamalar listeye dahil edildi. Zirvedeki uygulamaları tahmin etmek sanıldığı kadar zor değil. Ancak yine de sıralamalar oldukça kafa karıştırıcı. Zira Facebook'un bu başarısını görenler gözlerine inanamıyor. Sıralamaları adeta ele geçirmiş gibi gözükmekte.

En Çok TikTok İndirildi!

Temmuz ayında en çok indirilen uygulama TikTok oldu. Uygulamanın popülerliğini hala koruduğu görülüyor. Çinli uygulama, çeşitli baskılara maruz kalsa da hiçbir şekilde vazgeçmedi. Uygulamayı kullanmayanlar genel olarak TikTok'un başarısız olduğundan bahsediyor. Ancak etkili bir şekilde kullanıldığında pek çok faydalı bilgiyi içerisinde barındırdığı söylenebilir. Özellikle de son zamanlarda TikTok kullanıcılarının daha bilinçli olduğu görülüyor. TikTok AppStore üzerinde birinciliği garantiledi. PlayStore'da zirveyi Facebook'a ait olan uygulama elde etti. Sonrasında ise TikTok geliyor.

Facebook Sıralamaları Ele Geçirdi!

Temmuz ayının en fazla indirilen uygulamaları arasında ilk 5'in 4'ü Facebook'a ait. Sırası ile PlayStore'da en fazla indirilen uygulamalar arasında Facebook, TikTok, Instagram, Messenger, Whatsapp, Snapchat, ZOOM, Google Meet, Telegram ve Whatsapp Business bulunuyor. TikTok burada zirveyi göremese de AppStore'da işler baştan aşağı değişiyor.

AppStore'da Birinci TikTok!

AppStore uygulamalarına göz attığımızda sırasıyla TikTok, Youtube, Instagram, Whatsapp, Facebook, Taobao, Google Maps, Messenger, Capcut, Gmail. yer almakta. Google uygulamalarının ilk 10'da yer almasının nedeni ise merak edildi. Google'a ait uygulamaların Apple'de varsayılan olarak gelmiyor olması sıralamaya girmesine yol açıyor. Kullanıcılar, manuel şekilde uygulamanın adını yazarak indiriyor. Böylelikle AppStore sıralamasında pek çok Google uygulamasına rastlıyoruz.

Sensor Tower'in sıralamasında oyunlar da olsaydı liste çok daha farklı olabilirdi. Özellikle de PUBG'nin çeşitli oyunları sıralamada ilk 10'da mutlaka yer alırdı. Bu nedenle oyunlar farkı bir kategoriye dahil edildi. Her ay düzenli olarak paylaşılan verilere göre büyük şirketlerin sıralama yarışması sürüyor. İndirmelerde en avantajlı uygulama TikTok iken, şirket bakımından ise Facebok'un çok fazla indirme aldığı görülüyor. AppStore kısmında Google'nin gücünü küçümsemek hata olacaktır. Büyük şirketler, zaman içerisinde geliştirdiği veya satın aldığı uygulamalarla gücüne güç katmayı başarmış. Bu da dev şirketlerin önümüzdeki yıllarda teknolojik gelişmelerde öncü olacağının bir diğer ispatı denilebilir. Bakalım Ağustos ayında hangi uygulama daha fazla indirilmiş olacak hep birlikte göreceğiz.

Son Haberler