Tesla Cybertruck Üretimi 2022 Yılına Ertelendi; İşte ayrıntılar

Tesla Cybertruck Üretimi 2022 Yılına Ertelendi; İşte ayrıntılar
Tüm Tesla kataloğu içinde Avrupa'da en çok şaşırtan model hiç şüphesiz Cybertruck'tur. Ve 2019'da piyasaya sürüldüğünde size daha önce de söylediğimiz...

Tüm Tesla kataloğu içinde Avrupa'da en çok şaşırtan model hiç şüphesiz Cybertruck'tur. Ve 2019'da piyasaya sürüldüğünde size daha önce de söylediğimiz gibi, özellikle Kuzey Amerika pazarına yönelik, pikap tipi kamyonetlerin muazzam bir popülariteye sahip olduğu ve her yıl listede bulunan bir araç türüdür. En çok satan araba modelleri Havuzun bu tarafında daha az yaygın bir araç türüdür ve sonuç olarak çok fazla ilgi yaratmaz veya çok fazla talep yoktur.

Bu nedenle, bazı analistlere göre Tesla'nın zaten bir milyondan fazla birimden oluşan bir bekleme listesine, yani bir rezervasyon yapmak için kaydolan ve ilk kayıt ödemesini yapan müşterilerden oluşan bir bekleme listesine sahip olabileceğini okumak şaşırtıcı olabilir. İlk etapta 2021'in ikinci yarısında üretime başlaması planlanan Cybertruck. İlk teslimatlar bu yıl için planlandı, ancak üretim nedeniyle bu 2022'ye ertelendi.

Tesla, tüm dünyaya ulaşmayı planladığı bir SUV olan ve merakla beklenen Tesla Model Y'nin üretimine öncelik verirdi ve birkaç yıldır bu farklı yönleri birleştiren bu özel formata eşlik eden başarıdan yararlanırdı. bir SUV ve yedi adede kadar koltuk ile birlikte bir ticari araç. Model Y üretimi tamamlandığında Cybertruck başlayacak.

Ve her iki araç için de Tesla, Austin, Teksas'taki üretim tesisine bağlı. Ve Cybertruck, iç pazarında oldukça ilgi uyandırmış olsa da, bir SUV'nin hem yurt içinde hem de yurt dışında çok daha fazla seyahat edebileceği açık. Bu da, diğer üreticiler böyle bir geleceğe sahip bir pazar segmentinin kontrolünü ele geçirmeden önce, şirketin dünya çapında genişlemeye ve imajını sağlamlaştırmaya devam etme planlarıyla oldukça tutarlıdır.

Ancak bu, Cybertruck'ın Amerika Birleşik Devletleri'ne özel olacağı anlamına gelmiyor. Aslında Avrupa'da ve Birleşik Krallık'ta yerel para birimleriyle (euro ve sterlin) rezerve edilebilir, örneğin bu İspanya'dan yapılacak web sitesidir (bu, ülkemizde doğrudan dağıtımı olacağı anlamına gelmez, bu Evet). İçinde okuyabileceğiniz gibi, üretimin 2022'de başlayacağını belirtmek için zaten güncellendi.

Son Haberler