TikTok 1 Milyar Aylık Kullanıcısı Sayısına Ulaştı

TikTok 1 Milyar Aylık Kullanıcısı Sayısına Ulaştı
Twitter'ın Vine'ı kapatmasından yaklaşık beş yıl sonra TikTok, gıptayla bakılan aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Şirket, Pazartesi...

Twitter'ın Vine'ı kapatmasından yaklaşık beş yıl sonra TikTok, gıptayla bakılan aylık 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Şirket, Pazartesi günü bir blog yazısında dönüm noktasını duyurdu. 1 milyar kullanıcıyı herhangi bir platforma çekmek önemli bir başarıdır. Bununla birlikte, TikTok'un popülaritesindeki artış, neredeyse tam bir yıl önce, TikTok'un Pekin merkezli ana şirketi ByteDance'in Amerikalı bir alıcıya satmaması durumunda, Trump İdaresi'nin uygulamayı yasaklamakla tehdit ettiğini düşündüğünüzde özellikle etkileyici.

O zaman TikTok'un başarıya ulaştığı hıza sahipsiniz. Uygulama yalnızca 2018'den beri yaygın olarak kullanılmaktaydı - ancak 2017 gibi erken bir tarihte belirli pazarlarda indirilebiliyordu. Instagram'ın ilk piyasaya sürülmesinden yaklaşık sekiz yıl sonra ve 2012'de Facebook tarafından satın alınmasından yaklaşık altı yıl sonra 1. milyar kullanıcı eşiği. İnternet o zamanlar daha küçük bir yerdi ve daha az insan telefonları aracılığıyla internete bağlandı, ancak bunların hiçbiri TikTok'un yükselişinden uzaklaşmadı.

Son Haberler