TikTok, Gençler İçin Yeni Özelliğini Duyurdu

TikTok, Gençler İçin Yeni Özelliğini Duyurdu
TikTok, gençler için platformunda güvenliği ve gizliliği artırmak için aldığı bir dizi önlemi özetledi, belki de tüm değişikliklerden en ilginç olanı,...

TikTok, gençler için platformunda güvenliği ve gizliliği artırmak için aldığı bir dizi önlemi özetledi, belki de tüm değişikliklerden en ilginç olanı, push bildirimlerine yönelik tutumundaki değişikliktir. Gençlerin uykularını etkilememesi için sosyal medyaya karşı daha sağlıklı bir tutum geliştirmelerine yardımcı olmak istediğini söyledi.

Pediatrik uzmanlar ve gençlik esenliği savunucuları tarafından belirlenen tavsiyelere göre çalışan TikTok, saat 21.00'den sonra push bildirimleri göndermeyi bırakacak. bir kullanıcı 13-15 yaşındaysa, 16-17 yaşındakiler ise 22:00'de bildirim almayı bırakacaktır. Umarız bu değişiklik, gençlerin ortaya çıkan her küçük şeye yanıt vermek zorunda kalmak yerine uygulamadan çıkmalarını sağlar.

TikTok'un getirdiği bir diğer değişiklik, 16-17 yaş arasındaki gençlerin indirmelerin nasıl çalıştığını öğrenmelerine olanak tanıyor. Varsayılan olarak, bir genç kullanıcının videosunu indirme seçeneği devre dışıdır ancak etkinleştirilebilir. Kullanıcı, başkalarının video indirmesine izin vermeden önce seçimini onaylamalıdır. 16 yaşın altındaki kullanıcılar için, başkalarının videolarını indirmesine izin verme seçeneği tamamen devre dışı bırakılmıştır ve açılamaz. Ayrıca, 16 yaşından küçük gençler, videoyu kimin izlemesine izin verileceğini soran bir video yayınlamaya gittiklerinde bir açılır pencere görecekler.

Son olarak, TikTok, açılabilmesine rağmen 16-17 yaş arası kullanıcılar için doğrudan mesajları varsayılan olarak devre dışı bıraktı. Bu yeni varsayılan, 16 yaşın altındaki hesaplarda mesajlaşmayı tamamen devre dışı bırakan önceki bir değişikliğin üzerine inşa edilmiştir.

TikTok'un bugün sunduğu değişiklikler, Ofcom'un erkeklerin %66'sının artan popülerlik baskıları hissettiğini ve kızların %75'inin sosyal medyadan baskı hissettiğini bildirerek, gençlerin sosyal medya tarafından daha yoğun bir şekilde baskı altında hissettiklerini gösteren bulguları ele almanın bir yolunu bulmalı.

Son Haberler