TikTok İnsanların Ölümüne Neden Olan Akımları Yasakladı!

TikTok İnsanların Ölümüne Neden Olan Akımları Yasakladı!
TikTok'ta son zamanlarda o kadar ilginç akımlar var ki bir tanesi insanların hastanelik olmasına neden oluyor. İnsanlar, Milk Crate Challenge yüzünden sağlıklarını...

TikTok'ta son zamanlarda o kadar ilginç akımlar var ki bir tanesi insanların hastanelik olmasına neden oluyor. İnsanlar, Milk Crate Challenge yüzünden sağlıklarını riske atıyorlar. Bu durumunu kontrol altına almak isteyen TikTok ise önemli bir karar aldı. Aldığı karar neticesinde akımı yapmak yasaklandı. ABD'de pek çok kişinin akımı denemeye çalışırken sakatlanması ve hatta hayatını kaybetmesi büyük sorun haline geldi. Doktorlar dahi uyarıda bulunarak koronavirüsün yaygın olduğu bir dönemde insanların hastanelere bu tip nedenlerden ötürü gelmemesi gerektiği vurgulandı.

TikTok Akım Videolarını Sildi

TikTok, Milk Crate Challenge akım videolarını silme kararı aldı. Kimsenin de bu tarz akım videolarını paylaşmasına müsaade etmeyecek. Arama kısmına bu akımı yazdığınızda herhangi bir sonuç göremeyeceksiniz. Videoların tamamen silindiği ve manuel olarak da kontrol edilerek yetkililer tarafından yok ediliyor. Eğer bu akımı yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle denemeyin. Ayrıca TikTok'un hassasiyeti de gündemdeydi. Sosyal medya devinin bu hamlesi alkışla karşılandı. Öte yandan bu akımı deneyen insanlara yoğun eleştiri vardı. Çünkü anlamsız bir şekilde süt kovalarını piramit halinde diziyor ve geçmeye çalışıyorlardı. Çoğunlukla düşerek bir yerlerini sakatlıyorlardı. Hayatını kaybedenlerin dahi olduğu bir akım için mücadele etmek ve bunu sergilemek olumlu karşılanmadı. Kimi zaman insanlar, bu akımı uygulayanlar için hakaret dolu sözcükler dahi kullandı. Onlara özenen pek çok kişi zarar görme pahasına yanlış hareketlerde bulundu.

Milk Crate Challenge Dönemi Bitti

Bir süredir gündemde olan Süt Sandığı Mücadelesi yani Milk Crate Challenge dönemi sona erdi. Bu zamana kadar pek çok akım görülmüştü. Ancak süt sandığı akımının içlerinden en zararlı akımlardan biri olduğu belirtildi. İnsanlar, yaşamlarına kasten zarar veriyor. Genellikle ABD'de yapılan bu akım, kısa süre içerisinde çok popüler olmuştu.

TikTok'ta Bir Sürü Akım Var

TikTok, akım videolarıyla ünlü oldu denebilir. Pek çok kişi bu akımlardan etkilenerek denemeler yapıyor. Fenomen olan kişiler de kimi zaman yeni akım yaratırken kimi zaman da mevcut akıma uyarak video çekiyor. İnsanlar ise akım videolarını izlemeye bayılıyor. Yine de bazen işler rayından çıkabilmekte. Bu durumda da TikTok'un bizzat müdahale ettiğini söylemeliyiz. Genel olarak güzellik videolarıyla ilgili ve arka planda çalan şarkılarla akımlar yapılıyor. Dans etmeyi seven fenomenler ise hareketli akımlara eşlik ediyor. Bu akımlar arasında genellikle kadın kullanıcıların çekmiş olduğu dans videoları fazlasıyla popüler.

Son Haberler