TikTok Tehlikeli Görüntüler İçin Uyarı Özelliğini Aktif Etti!

TikTok Tehlikeli Görüntüler İçin Uyarı Özelliğini Aktif Etti!
TikTok, güvenlik için yaptığı çalışmalarla anılıyor. Uygulama üzerinde yer alan ve yetişkinlere yönelik bazı içeriklere kısıtlama getirildi. Buna...

TikTok, güvenlik için yaptığı çalışmalarla anılıyor. Uygulama üzerinde yer alan ve yetişkinlere yönelik bazı içeriklere kısıtlama getirildi. Buna göre arama yaptığınızda bu içerikleri görmeniz için onay vermeniz gerekecek. Böylelikle herhangi bir sürprizle karşılaşmadan TikTok kullanımını sürdürebileceksiniz. Eğer olumsuz sonuçlar doğurabilecek bu tarz görüntüleri görmek istemiyorsanız uygulamanın yönlendirmeleri doğrultusunda sorun ortadan kalkacak. Kullanıcılar, son zamanlarda artan korkunç makyaj veya intihara yönelik çeşitli videolardan da kurtuluyor. Bu tarz videolar insanları olumsuz etkileyebilmekte. Haliyle eğer kendi kararınız ile görmek isterseniz TikTok'ta yer alan "Sonuçları Göster" butonuna basabilirsiniz. Ancak görmek istemiyorsanız da ana sayfaya dönerek uygulama deneyiminize devam etme imkanınız bulunuyor.

TikTok Hassas İçerikleri Kısıtlıyor

18 yaş altının yanı sıra 18 yaş üstü kullanıcılar da bazı görüntüleri görmek istemiyor. Hassas içerikler, pek çok kişi için sıkıntı teşkil etmekte. Bunları görünce psikolojik olarak etkilenen veya kendini iyi hissetmeyen kullanıcılar için oldukça faydalı bir güncelleme oldu.

TikTok'tan Destek Alabileceksiniz

TikTok, intihar üzerine çeşitli araştırmalar yapan bir kullanıcıyı gördüğünde intiharı önlemek adına faaliyet gösteren çeşitli kuruluşların numarasını paylaşacak. Aynı zamanda bu kuruluşlarla teşvik ederek kişilerin sağlığına faydalı hizmetlerde bulunacak. Uygulamanın bu hamlesi büyük takdir gördü. Çünkü ne kadar popüler olursa olsun kontrolü elinden kaybetmeyen bir uygulama var karşımızda. Haliyle insanlar bu yoğunluk içerisinde yanlış alanlara yönelmekten kurtuluyor. Son zamanların popüler uygulamasında başarılı güncellemeler devam edecek. Kullanıcıların gizliliği ve güvenliği için pek çok yenilik bizleri bekliyor olacak.

Telefonla Destek Alınabilecek!

TikTok'daki faydalı kuruluşlara hem SMS hem de telefon ile ulaşabileceksiniz. Böylelikle kullanıcılar, ruhsa olarak kendini iyi hissetmediğinde sürpriz şekilde karşısına çıkan bu yardım hattından bilgi alabilecek. Bulunduğunuz ülkeye bağlı olarak çeşitli kuruluşlarla anlaşma sağlanmaktadır. Onların da bilgisi doğrultusunda uygulama üzerinde iletişim bilgileri yer alacak. Sizler de sağlığınız hakkında destek almak isterseniz bu kuruluşlarla direkt olarak iletişime geçebileceksiniz. Teknolojiye olan bağımlılık arttıkça çeşitli ruhsal sorunlar da baş göstermekte. Bunu bilen TikTok ise kullanıcıların yalnızca TikTok ile vakit geçirmektense onlara faydalı seçenekler sunmayı amaçlıyor. Diğer sosyal medya devleri de pek çok alanda kullanıcılarına önerilerde bulunmakta. Aksi takdirde teknolojinin zararları kaçınılmaz şekilde milyonlarca insanı olumsuz etkileyebilir. Kişiler, destek almaktan çekindikleri için teşvik edici paylaşımlar ve bilgilendirici notlar büyük önem taşımakta. Zaman sınırlaması olmaksızın hizmet vermekte olan kuruluşlar faaliyetlerine devam edecek.

Son Haberler