TikTok Üzerinden Alışveriş Yapabileceksiniz! TikTok'ta Alışveriş Nasıl Yapılıyor?

TikTok Üzerinden Alışveriş Yapabileceksiniz! TikTok'ta Alışveriş Nasıl Yapılıyor?
TikTok, pek çok konuda kendini geliştirmeye devam ediyor. 18 yaş altı çocuklar için aldığı önlemlerden sonra şimdi de alışveriş gibi önemli bir özelliği...

TikTok, pek çok konuda kendini geliştirmeye devam ediyor. 18 yaş altı çocuklar için aldığı önlemlerden sonra şimdi de alışveriş gibi önemli bir özelliği bünyesine kazandırdı. TikTok üzerinden alışveriş yapabileceksiniz. Üstelik bunu sağlarken Shopify gibi önemli bir aracı kurum da yer alacak. TikTok listeleme özelliğini kendi uygulamasına da entegre edecek. Böylelikle vakit almadan hızlı bir şekilde satışlara başlayabileceksiniz. Beğendiğiniz ürünleri ödeme konusunda da güvenli bir uygulamanın kullanılacak olması kullanıcıları sevindirdi.

TikTok ile Nasıl Alışveriş Yapılır?

Öncelikle alışveriş özelliğinin hayata geçmesi biraz zaman alacak. Nedenine gelecek olursak henüz tamamlanmış değil. Kyliecosmetics ile yapılan çalışmalar sonuç veriyor. Çeşitli denemelerden sonra TikTok'un yeni güncellemesiyle alışveriş özelliği açılacak. Bundan yararlanabilecek hesapların ise belirli şartlara uyması beklenecek. TikTok, mağaza sistemini devreye sokarak pek çok kişinin uygulama üzerinden kazanç elde etmesini sağlayacak.

Ticari Hesap Şartı

TikTok kullanıcılarının satış yapabilmesi için ticari hesaba ihtiyacı olacak. Bu şekilde satış yapabileceksiniz. Ayrıca hesabınızda yer alan ürün fotoğrafları da Shopify üzerinden zahmetsiz şekilde profilinize gelecek. Bu şekilde oldukça pratik bir işlem sağlayabilirsiniz.

Mobil Sürümde Aktif Oldu!

TikTok, mobil sürümde alışveriş özelliğini herkese açık yaptı. Ancak uygulama dışında web sürümü ile alışveriş yapabilmek şu an için mümkün değil. Bu noktada da çeşitli geliştirmeler tamamlandıktan sonra aktif olması bekleniyor.

Sadece ABD ve İngiltere'de Var!

TikTok mağazaları, şimdilik sadece ABD ve İngiltere'de kullanılabilmekte. Buradan yapılan satışlar için denemeler devam ediyor. Ancak diğer ülkelere gelmesi biraz zaman alacak. Eylül ayından sonra Kanada'ya da gelmesi planlanıyor. TikTok'un bu hamlesi dünya çapında ses getirdi. Çünkü pek çok dev şirket mağazalar kısmına ağırlık vermeye başladı. Alışveriş için harcanan para oldukça fazla olduğu için buradan gelebilecek çeşitli komisyonlar ve ticari hesap ücretleri gibi pek çok avantaj şirketlerin kazancını artırıyor. Haliyle Facebook ve Instagram'dan sonra TikTok'un da böyle bir işe soyunması garip karşılanmadı. Trend olan alışverişler büyük dikkat çekmekte. Genç kesimin severek kullandığı uygulama büyük bir potansiyele sahip. Bu nedenle TikTok'un özelliği bir an önce global hale getirmesi bekleniyor. Buradan elde edeceği gelir oldukça değerli. Aynı zamanda uygulamanın kullanılma sıklığını ve süresini de artıracak bir hamleye benziyor. Sonuç itibariyle ticaret yaşanacağı için hem maddi hem de manevi anlamda çok daha değerli bir uygulamaya dönüşecektir. TikTok'un son yıllara damga vuran uygulamalardan biri olduğu bilinmekte. Bunu lehine çevirmeye devam ederse daha fazla indirme alacağa benziyor.

Son Haberler