Tinder'a Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor

Tinder'a Kimlik Doğrulama Özelliği Geliyor
Flört uygulaması şirketi Tinder, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için uygulamasında kimlik doğrulaması sunacağını duyurdu. Hizmet verdiği...

Flört uygulaması şirketi Tinder, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için uygulamasında kimlik doğrulaması sunacağını duyurdu. Hizmet verdiği her pazar için hangi kimlik biçimlerinin kabul edilebilir olduğunu bulması gerekecek ve gönüllü bir özellik olarak başlayacak olsa da gerekli olduğu ülkeler hariç girdiden geliştikçe platformu kullanmak için bir gerekliliğe dönüşebilir.

Planlar hakkında yorum yapan Tinder Güven ve Güvenlik Ürünleri Başkanı Rory Kozoll şunları söyledi:

'Kimlik Doğrulaması karmaşık ve nüanslıdır, bu nedenle kullanıma sunma için bir test et ve öğren yaklaşımı izliyoruz. Tinder'ın üyelerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için yapabileceği en değerli şeylerden birinin, onlara maçlarının gerçek olduğuna dair daha fazla güven vermek ve kimlerle etkileşime girecekleri üzerinde daha fazla kontrol sağlamak olduğunu biliyoruz. Ve dünya çapındaki tüm üyelerimizin, kimlik doğrulama sürecimizden geçmiş kişilerle etkileşim kurmanın faydalarını göreceğini umuyoruz. Mümkün olduğunca çok kişinin Tinder'da doğrulanacağı bir günü sabırsızlıkla bekliyoruz.'

Dünyanın bazı bölgelerinde, insanların gerçek dünyadaki kimliklerini çevrimiçi platformlarla paylaşmaları tehlikeli olabilir ve Tinder bunun tamamen farkında olduğunu söylüyor. Doğrulama çözümü geliştikçe firma, topluluklardan ve uzmanlardan geri bildirim toplarken özelliğin "gerçekten eşitlikçi" olduğundan emin olmaya çalışacak.

Firma, Japonya'da kimlik doğrulamasını ilk kez 2019'da başlattığını ve pazarda öğrendiklerini, teknolojiyi daha geniş bir kullanıma hazır olacak şekilde geliştirmek için kullandığını söyledi. Kimlik doğrulama, Tinder'ın ebeveyni Match tarafından ürünlerinde denetimin iyileştirilmesi için duyurulan 100 milyon dolarlık bir yatırımın kapsadığı çözümlerden yalnızca biridir.

Son Haberler