Twitch, Güvenlik İhlali Sırasında Hiçbir Parolanın Sızdırılmadığını Söyledi

Twitch, Güvenlik İhlali Sırasında Hiçbir Parolanın Sızdırılmadığını Söyledi
Şirkete göre, canlı yayın hizmetinin son büyük güvenlik ihlalinde hiçbir Twitch şifresi açığa çıkmadı. Olayla ilgili bir güncellemede Twitch, karma...

Şirkete göre, canlı yayın hizmetinin son büyük güvenlik ihlalinde hiçbir Twitch şifresi açığa çıkmadı. Olayla ilgili bir güncellemede Twitch, karma oturum açma kimlik bilgilerini depolayan sistemlere ve ACH/banka ayrıntılarına erişilmediğini söyledi. Twitch daha önce tam kredi kartı numaralarını saklamadığını belirtmişti.

Twitch, açığa çıkan dosyalardaki bilgileri inceledikten sonra, ihlalin "kullanıcıların yalnızca küçük bir bölümünü etkilediğini ve müşteri etkisinin minimum olduğunu" söyledi. Sızan bilgiler çoğunlukla kaynak kod deposu belgelerini ve yayıncılar için ödeme ayrıntılarının bir alt kümesini içeriyordu.

Twitch, daha önce bir yapılandırma değişikliği hatası nedeniyle birinin sunucularına erişebildiğini açıklamıştı. Sorunu çözdü ve sistemlerini desteklemek için önlemler aldı. Twitch, "Verilerinizi koruma sorumluluğumuzu çok ciddiye alıyoruz" diye yazdı. "Hizmetimizi daha da güvence altına almak için adımlar attık ve topluluğumuzdan özür diliyoruz."

Son Haberler