Twitter, Ağustos Duraklamasının Ardından Herkese Açık Doğrulamaları Yeniden Açıyor

Twitter, Ağustos Duraklamasının Ardından Herkese Açık Doğrulamaları Yeniden Açıyor
Şirket, bu hafta Twitter'ın hesap doğrulama için halktan başvuruları kabul etmeye başladığını duyurdu. Bu en son yeniden başlatma, Twitter'ın başvuru...

Şirket, bu hafta Twitter'ın hesap doğrulama için halktan başvuruları kabul etmeye başladığını duyurdu. Bu en son yeniden başlatma, Twitter'ın başvuru ve inceleme sürecinde iyileştirmeler uygulamak için Ağustos ayının başında doğrulamalarda geçici olarak "duraklatmaya" başlamasından sonra geliyor.

Doğrulama süreci, başlangıçta, oldukça belirsiz terimlerle genişletilmeden önce, yüksek takipçi sayılarına sahip yüksek profilli halka açık kişilerle sınırlıydı. Bununla ve tamamen kabul edilemez bazı doğrulamalarla ilgili şikayetler, şirketin tüm hesap doğrulamalarını durdurmasına neden oldu.

Twitter'ın doğrulama programını bu sefer daha şeffaf bir süreçle ve genel olarak belirtilen kriterlerle yeniden açması neredeyse üç yıl sürdü. Sosyal ağ, hesapların dikkate değer, özgün ve aktif olması ve altı farklı kategoriden birine uyması gerektiğini söyledi.

  • Devlet
  • Şirketler, markalar ve kuruluşlar
  • Haber kuruluşları ve gazeteciler
  • Eğlence
  • Spor ve oyun
  • Aktivistler, organizatörler ve diğer etkili kişiler

Bu başvuru penceresi, görünüşe göre şirketin yetişmesine izin vermek için süreç tekrar askıya alınmadan önce bir hafta sürdü.

Twitter doğrulaması ertesi ay yeniden başladı, ancak neden bazı kişilerin doğrulandığı ve aynı niteliklere sahip görünen diğerlerinin reddedildiği konusunda kafa karışıklığı yaşandı. Şirket daha sonra belirli durumlarda ne aradığı hakkında daha fazla bilgi verdi.

  • Orijinallik: Orijinalliğinizi doğrulamak için bir web sitesi kullanıyorsanız, bu, Doğrulanmış bir kuruluşun web sitesi olmalıdır. Web sitesi ayrıca adınıza ve Twitter hesabınıza atıfta bulunmalıdır;
  • Takipçi sayısı: Herhangi bir şirket/marka/kuruluş ve aktivist/etkili birey olarak başvuranlar için takipçi sayınız aynı coğrafi bölgede bulunan aktif hesapların ilk %0.05'inde olmalıdır;
  • Gazeteciler: Twitter profiliniz, bağlı olduğunuz haber kuruluşuna atıfta bulunmalı ve resmi web sitesine bağlantı vermelidir. Referans verdiğiniz haber kuruluşları, Twitter'ın politikasında listelendiği gibi dikkate değer, Doğrulanmış bir kuruluş olmalıdır.

Başvurular geçen ay yine durdurulmuştu.

Başvuru ve inceleme sürecinde iyileştirmeler yapabilmemiz için Doğrulama başvurusunda bulunma erişimini kullanıma sunarken geçici olarak duraklattık. Bekleyenler için bunun hayal kırıklığı olabileceğini biliyoruz. İşleri yoluna koymak istiyoruz ve sabrınız için teşekkür ederiz.

Ama şimdi, tekrar başladı.

Ne kadar süreliğine kimse söyleyemez, o yüzden o mavi onay işaretine başvurmak istiyorsanız acele etmeniz lazım.

Son Haberler