Twitter, bahşiş özelliğine Bitcoin'i Eklediğini Duyurdu

Twitter, bahşiş özelliğine Bitcoin'i Eklediğini Duyurdu
Dijital para birimlerine yönelik büyük bir baskıyla Twitter, artık kullanıcıların platformda Bitcoin kullanarak içerik oluşturuculara bahşiş vermelerine...

Dijital para birimlerine yönelik büyük bir baskıyla Twitter, artık kullanıcıların platformda Bitcoin kullanarak içerik oluşturuculara bahşiş vermelerine izin vereceğini duyurdu.

Bir blog gönderisinde Twitter, İpuçları özelliğini herkese genişlettiğini ve kripto para birimleri de dahil olmak üzere daha fazla ödeme seçeneği eklediğini duyurdu. Şirket, kullanıcıların "Bitcoin Lightning Network üzerine kurulu bir ödeme uygulaması olan Strike -" kullanarak Bitcoin ödemeleri yapmasına izin verecek. Bitcoin ile ödeme alabilmek için kullanıcıların bir Strike hesabı oluşturmaları ve Strike kullanıcı adlarını Twitter'a eklemeleri gerekecek. Şu anda Strike, El Salvador ve ABD'de mevcuttur (Hawaii ve New York hariç).

Bahşiş almak için bir Strike hesabına ihtiyacınız olsa da, Strike fon transferleri için standart Bitcoin cüzdan adresini kullandığından, gönderen Bitcoin transferinin ödeme yapmasına izin veren herhangi bir platformu kullanabilir.

Twitter ürün yöneticisi Esther Crawford şunları söyledi:

Herkesin ödeme almak için yollara erişmesini istiyoruz. Daha fazla insanı ekonomiye katılmaya teşvik eden ve insanların birbirlerine sınırların ötesine ve mümkün olduğunca az sürtüşmeyle para göndermelerine yardımcı olan dijital para birimleri, oraya ulaşmamıza yardımcı oluyor.

Ayrıca mikro blog platformunun NFT'leri sergilemenin yollarını araştırdığını da sözlerine ekledi. Bu özellik, kullanıcılara bir NFT'nin kökeni hakkında bilgi verecek ve gelecekte kullanıma sunulacaktır.

Son olarak Twitter, daha önce engellemiş olduğunuz hesaplara benzer hesapları engelleme, kendinizi bir konuşmadan çıkarma ve rahatsız edici kelimeleri filtreleme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi yeni güvenlik özelliğini duyurdu. Şirket ayrıca, başka bir kullanıcıyla yoğun bir tartışmaya girmek üzereyken kullanıcılara haber vermenin yollarını araştırıyor.

Şu anda Twitter, yalnızca Bitcoin kullanarak ipucu alma özelliğini kullanıma sunuyor ve bu özellik şimdilik iPhone'lar için geçerli olacak. Şirket, Android kullanıcılarına getirmek için çalışıyor ve gelecekteki bir güncellemede kullanıma sunulacak. Twitter, Bitcoin'in yanı sıra Bandcamp, Cash App, Chipper, Patreon, Razorpay, GoFundMe ve daha fazlası için de destek ekliyor.

Son Haberler