Twitter, Bot Hesaplar İçin Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Bot Hesaplar İçin Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor
Şirket, Twitter'ın otomatik botun etiketlerinde olduğu gibi kendi kendini tanımlamasını sağlayan yeni bir etiketi test ettiğini duyurdu. Şirket, "iyi botlara...

Şirket, Twitter'ın otomatik botun etiketlerinde olduğu gibi kendi kendini tanımlamasını sağlayan yeni bir etiketi test ettiğini duyurdu. Şirket, "iyi botlara meşruiyetlerini artırmanın ve izleyicileriyle güven ve şeffaflık oluşturmanın bir yolunu" sunarken, insanların insan ve otomatik hesapları ayırt etmelerine yardımcı olmak için tasarlandığını yazdı.

Yeni özellik, Twitter'ın geçen yılki yüksek kaliteli bot hesaplarının kendilerini bu şekilde tanımlaması gerektiği yönündeki fermanının bir uzantısı gibi görünüyor. O zaman, geliştiricilerin bir hesabın bot olup olmadığını "açıkça belirtmesi" ve ayrıca hesabı çalıştıran kişiyi tanımlaması gerektiğini söyledi.

Twitter tarafından alıntılanan meşru bot hesaplarına örnek olarak şirket, yardım sitesinde bir SSS'de "aşı randevularını bulmanıza yardımcı olan botları ve afet erken uyarı sistemlerini içerir" dedi. "Hesaplar başka bir hesaptaki içerikle ilgili bilgileri paylaşmak için otomatik Tweetler gönderdiğinde, otomatik etiketler spam içerikli botlardan iyi botları belirlemenize yardımcı olur ve tamamen şeffaflıkla ilgilidir."

Etiket, başlangıçta 500'den fazla geliştirici hesabına dağıtılacak ve "yılının sonuna kadar" tüm geliştiricilerin kullanımına sunulacak. Etiketi benimsemenin şu anda gerekli olmadığını söyledi, ancak bunu kullanmamanın esasen etiket kullanımını gerektiren güncellenmiş geliştirici politikasının ihlali olacağını ima etti.

Son Haberler