Twitter, DM'leri ve Topluluk Özelliklerini Artırmak İçin Bir Sohbet Uygulaması Satın Aldı

Twitter, DM'leri ve Topluluk Özelliklerini Artırmak İçin Bir Sohbet Uygulaması Satın Aldı
Twitter, doğrudan mesajlaşmayı desteklemek için harcama yapmaya hazır. CNBC, Twitter'ın sohbet uygulaması Sphere'i belirsiz bir miktar karşılığında satın...

Twitter, doğrudan mesajlaşmayı desteklemek için harcama yapmaya hazır. CNBC, Twitter'ın sohbet uygulaması Sphere'i belirsiz bir miktar karşılığında satın aldığını belirtiyor. Mühendislik Başkan Yardımcısı Nick Caldwell, hareketin DM'ler, Topluluklar ve İçerik Oluşturucular için geliştirmeyi hızlandıracağını söyledi. Sırada ne olacağına dair belirli bir ipucu yoktu, ancak Sphere, uygulamasını Kasım ayında "kapattığını" söyledi.

Sphere, yalnızca özellikleriyle değil ("temel" mesajlara ve dağınıklığı gidermeye odaklanır), aynı zamanda uygulamayı çevreleyen teknoloji endüstrisi yıldız gücüyle de dikkat çekiyor. Şirket, gençliğinde bile dikkat çeken bir seri girişimci olan Nick D'Aloisio'nun ürünüdür. Airbnb ve Sphere, Twitter'a giden sadece 20 çalışanla özellikle büyük olmasa da, satın alma öncesinde açıkça yüksek umutlar vardı.

Satın alma uygun bir satın almadır. Twitter, son enerjisinin çoğunu DM'lere akıttı ve içerik oluşturucuların topluluklar oluşturmasına yardımcı oldu. Twitter, Sphere'in odaklanmış topluluk özelliklerini sosyal ağı boyunca örebilir ve Instagram'a ve özel mesajlaşma ve etkili figürlere dayanan diğer rakiplerine karşı daha iyi rekabet edebilir.

Son Haberler