Twitter DM'ye Yeni Özellikler Ekledi; İşte Detaylar

Twitter DM'ye Yeni Özellikler Ekledi; İşte Detaylar
Twitter, Perşembe günü, kullanıcıların aynı anda birden fazla hesaba nasıl doğrudan mesaj gönderdiğine dair bazı güncellemeler duyurdu. Daha spesifik...

Twitter, Perşembe günü, kullanıcıların aynı anda birden fazla hesaba nasıl doğrudan mesaj gönderdiğine dair bazı güncellemeler duyurdu. Daha spesifik olarak, sosyal ağ artık yeni bir grup oluşturmak yerine aynı DM'yi iki veya daha fazla profile ayrı konuşmalarda gönderme seçeneğini içeriyor.

Önceden, doğrudan mesaj göndermeden önce birden fazla hesap seçtiyseniz, Twitter bu hesapların tümü ile bir mesaj grubu oluşturdu. Bu yeni güncelleme ile kullanıcılar, mesajı bir grup yerine her hesaba ayrı ayrı göndermeyi seçebilecekler.

Özellik, sosyal ağdaki @TwitterSupport hesabı aracılığıyla (Verge üzerinden) duyuruldu. Şirket ayrıca mesajların aynı anda 20 ayrı görüşmeye kadar gönderilebileceğini belirtti.

Bir Tweeti birden fazla kişiye DM olarak gönderdiğinizde, artık (garip) yanlışlıkla grup sohbeti yok. Artık aynı Tweeti ayrı ayrı 20 farklı DM konvosunda paylaşabilirsiniz.

Bu yeni özelliğe ek olarak Twitter, DM sistemine başka seçenekler ve geliştirmeler de ekliyor. Örneğin, kullanıcılar artık bir konuşmada gönderilen son mesaja hızlıca gitmek için bir düğme bulacaklar. Kullanıcılar ayrıca uzun basış kullanırken bir mesaja tepki verme seçeneğini de bulacaklar ve artık tarihe göre bir konuşma bulmak daha kolay.

Bu haftanın başlarında Twitter, Twitter'ın resmi API'sinde yapılan bir güncelleme sayesinde geliştiricilerin sosyal ağın üçüncü taraf istemcilerine Spaces ekleyebileceklerini duyurdu. Şirket ayrıca kısa süre önce Apple ile Giriş Yap ve Spaces için ortak ev sahibi desteği ekledi.

Twitter, yeni DM özelliklerinin artık iOS kullanıcıları için kullanıma sunulduğunu ve yakında Android'de de kullanılabileceğini söylüyor.

Son Haberler