Twitter, Doğrulamak İçin Telefon Numaralarını Kullanmaya Başlayabilir

Twitter, Doğrulamak İçin Telefon Numaralarını Kullanmaya Başlayabilir
Twitter'da doğrulanmak birçokları için bir prestij kaynağıdır, ancak tüm bunlar söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, doğrulama sürecinde sıklıkla...

Twitter'da doğrulanmak birçokları için bir prestij kaynağıdır, ancak tüm bunlar söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, doğrulama sürecinde sıklıkla ortaya çıkabilecek birçok sorun olduğunu belirtmek önemlidir. Örneğin, gerçek bir birey gibi görünen bir hesabın, bireyin kendisi yerine doğrulanması oldukça olasıdır. Bunun, doğrulamanın değerini potansiyel olarak azaltabilecek türden bir şey olması nedeniyle, Twitter kullanıcıları doğrulamak için telefon numaralarını kullanmaya başlayabilir.

Bu, doğrulanmış hesaplarla da sınırlı olmayacak. Platformun bir sözcüsü, tüm profillerin telefon numarası doğrulamasını gösteren bir rozet alabileceğini söyledi. Bu, platformu istenmeyen hiç kimsenin kullanmamasını sağlamak için kesinlikle iyi bir yol olacaktır, ancak aynı zamanda, her şeyin göz önünde bulundurulduğu ve dikkate alındığı için anonimlik isteyen insanlar için de can sıkıcı olabilir. Doğrulanması gereken pek çok kişi, güvenlik nedeniyle kimliklerini açıklayamaz ve bu, anonim kalmalarını zorlaştırabilir.

Mavi tik almaları kayda değer olmadığı için gerçekten doğrulanmaması gereken pek çok insan örneği varken, birçok önemli ve nüfuzlu kişi hiçbir açıklama yapmadan mavi tik alamamış. Bu kesinlikle sorunu çözecektir, ancak çözdüğünden daha fazla soruna neden olabilir. Bu planlar hala en erken aşamadadır, bu nedenle hiçbir yere gitmeyebilir, ancak birçok kullanıcı telefon doğrulama rozeti gelirse endişe duyacaktır. Kullanıma sunulursa, kullanıcıların buna nasıl tepki vereceğini ve bunun insanların platformla etkileşimi üzerinde ne tür bir etkisi olduğunu görmek ilginç olacak.

Son Haberler