Twitter, Instagrama Özendi; İşte Büyük Yenilik!

Twitter, Instagrama Özendi; İşte Büyük Yenilik!
Twitter, son birkaç aydır sosyal medya platformuna sürekli olarak yeni özellikler eklemek için çalışıyor ve şimdi TechCrunch haberine göre, şu anda test...

Twitter, son birkaç aydır sosyal medya platformuna sürekli olarak yeni özellikler eklemek için çalışıyor ve şimdi TechCrunch haberine göre, şu anda test edilmekte olan ve uçtan uca tweetler, fotoğraflar ve videolar olan yeni bir özellik hakkında rapor veriyor.

Twitter görsellerini iyileştirmeye çalışıyor

Twitter'ın şu anda üzerinde çalıştığı en son test, şu anda yalnızca iOS'ta test edilen ve daha sonra Android'e genişleyecek bir özellik olan uçtan uca tweet'lerin tanıtımıyla daha sürükleyici bir görsel deneyim getiriyor. Uygulamada fotoğrafların ve videoların görüntülenme biçimindeki bu gelişme, şirketin gittiği genel yönün bir parçasıdır: Twitter beslemenizi görsel olarak daha hoş bir deneyim haline getirmek.

Bu yılın başlarında Twitter, platforma daha büyük resimler ve daha fazla kırpma aracı da getirdi ve bu değişiklik, içeriklerini Twitter'da paylaşmak anlamına gelen fotoğrafçılar ve fotoğraf meraklıları tarafından iyi karşılandı.

Şu anda devam eden test, tweet'lerin solda büyük bir boşluk bırakmak yerine soldan sağa tam kareyi doldurmasını sağlıyor. Bu değişiklik, kullanıcıların profil resimlerinin sağına sıkıştırılmak yerine görsel olarak daha hoş ve modern görünen daha büyük video ve fotoğraflara olanak tanır.

Bu şekilde Twitter, kullanıcılarını yalnızca mesajlaşmayla değil fotoğraflar ve videolar üzerinden sohbet etmeye teşvik etmek istediğini söylüyor.

Duyuruda Twitter, yeni sürükleyici deneyimin Twitter beslemenize hayat vereceğini ve mesajınıza, videonuza, fotoğrafınıza, paylaşmak istediğiniz her şeye odaklanmanızı mümkün kılacağını belirtti.

Twitter ses/video deneyimi yönünde mi ilerliyor?

Son zamanlarda, sosyal medya devi, kullanıcılara daha iyi bir ses deneyimi getirme yolunda bir adım olan Twitter Spaces'ı tanıttı ve videoların sosyal medya etkileşimlerinde daha belirgin bir rol oynaması şaşırtıcı değil. TikTok'un başarısı ve bir video platformu olarak artan popülaritesi sayesinde, Twitter da bu rotayı almaya ve daha fazla fotoğraf ve video özelliği getirmeye hazır.

TechRadar'ın işaret ettiği bir başka gerçek de, pazarlamacıların reklamlar için videolara karşı kısmi olmalarıdır, bu nedenle Twitter'ın şu anda test etmekte olduğu bu değişiklikte daha fazla reklam olanağı da rol oynuyor olabilir.

Diğer son Twitter değişiklikleri ve test edilmiş özellikler

Twitter'ın başlattığı en son yeni özellik, uzun süredir test edilmiş Süper Takipler özelliği ve sizi potansiyel olarak rahatsız edici veya zararlı etkileşimlere karşı koruma amaçlı yeni bir Güvenli Mod'dur. Bu özelliklerin her ikisi de şu anda başta ABD'de olmak üzere küçük bir kullanıcı grubu için yayında ve yakında tüm dünyada kullanıma sunulacak.

Super Follows özelliği, temel olarak, bir içerik oluşturucuya abone olmanın ve Patreon'un taahhütlerine benzer bir şekilde özel içerik almanın bir yoludur. Güvenli Mod ise size zararlı olabilecek mesajları belirlemek ve bu mesajları gönderen kullanıcıları kısıtlamak için yapay zeka kullanır. Bunun bir örneği, özellik Ayarlar'dan etkinleştirildiyse, elbette agresif bir şekilde tekrarlayan DM'ler göndermeye yanıt vermediğiniz biridir.

Bunun dışında, Twitter'ın önceki tweet'leri arşivleme özelliği üzerinde çalıştığı tespit edildi, beğenmediğiniz eski tweet'lerden kurtulmanıza yardımcı olmak veya sadece profilinizde görüntülenmek için sizi rahatsız etmek için hoş bir ek. Bu özellik, eski tweet'leri otomatik olarak arşivlemenize izin verecek, böylece bunlar için endişelenmenize gerek kalmayacak. Şu anda test aşamasında olan bu özellik kullanıma sunulduğunda, 30, 60 veya 90 gün için kurabileceksiniz. Bu eski tweetleri ayarlarınıza göre arşivleyecektir.

Son Haberler