Twitter, iOS'ta Biletli Alanları Sunmaya Başlıyor

Twitter, iOS'ta Biletli Alanları Sunmaya Başlıyor
Şirket, Twitter'ın yeni Biletli Alanlar özelliğini iOS kullanıcılarına sunmaya başladığını duyurdu. Twitter Alanları, kullanıcıların diğer kullanıcıların...

Şirket, Twitter'ın yeni Biletli Alanlar özelliğini iOS kullanıcılarına sunmaya başladığını duyurdu. Twitter Alanları, kullanıcıların diğer kullanıcıların dinleyebileceği canlı sesli tartışmalara ev sahipliği yapmasına olanak tanır. Artık iOS'taki bazı Twitter kullanıcıları, katılmak için küçük bir ücreti olan Biletli Alanlar oluşturabilecek ve ev sahiplerinin doğrudan popüler sosyal medya platformundaki satışlardan para kazanmalarını sağlayacak.

Son 30 gün içinde en az üç Alana ev sahipliği yapmış ve en az 1.000 takipçisi olan 18 yaş üstü kullanıcılar, Haziran ayından bu yana Biletli Alanlara ev sahipliği yapmak için başvuruda bulunabiliyor, ancak özellik şu ana kadar yayında değil.

Ev sahipleri bilet satışlarından elde edilen gelirin yüzde 67'sini alıyor, yüzde 30'u uygulama içi satın alma ücreti olarak Apple'a ve yüzde üçü Twitter'a gidiyor. Bir ev sahibinin Twitter'daki toplam ömür boyu kazancı 50.000 doları geçerse, Twitter komisyon oranını yüzde 20'ye yükseltmeyi planlıyor.

Şu anda kaç kullanıcının Biletli Alanları barındırmaya uygun olduğu veya Twitter'ın işlevselliği tüm kullanıcılara ne zaman sunmayı planladığı net değil. Buna rağmen, herhangi bir iOS kullanıcısı Biletli Alanlar oturumuna katılmak için bir bilet satın alabilir.

Son Haberler