Twitter Neden Bu Kadar Değişti? Kullanıcılar Yeni Twitter'ı Beğendi mi?

Twitter Neden Bu Kadar Değişti? Kullanıcılar Yeni Twitter'ı Beğendi mi?
Twitter, son zamanların en radikal değişikliklerinden birine imza attı. Şirketin yaptığı değişiklik ise kullanıcıları şaşırtacak cinsten. Çünkü...

Twitter, son zamanların en radikal değişikliklerinden birine imza attı. Şirketin yaptığı değişiklik ise kullanıcıları şaşırtacak cinsten. Çünkü tasarım oldukça farklı bir hale büründü. Kullanıcılar, tasarımdaki bu değişikliğin nedenini merak ediyor. Takip et butonu dahi bu kadar siyah olmuşken, göz zevkleri bu görüntüyü kaldırabilecek mi? Twitter'ın yeni tasarımı beğenildi mi? Kullanıcılar tasarımla ilgili düşüncelerini paylaştı. Özellikle de bazı fontun değişmesi karşısında pek çok kişi gözlerine inanamadı. Kendi uygulamasında sorun olduğunu düşünenlerden tutun da Twitter'da arıza olduğunu sananlar bile vardı. Ancak bu kalıcı bir güncellemeydi. Üstelik bu hamleden sonra Twitter'daki aktiflik oranı biraz daha arttı denilebilir. İşte sosyal medya devlerinden Twitter'ın yeni görüntüsü...

Twitter'da Neler Değişti?

Twitter'da ilk göze çarpan değişiklik mavi renginin azalması oldu. Pek çok kişi bu durumun farkında ve mavi konstrastının arttığını da gördüler. Twitter, bu radikal kararı sonrasında tasarımda maviye daha fazla yer vermeyi düşünmüyor gibi bir algı oluştu. Ancak mavi rengi Twitter'ın bir parçası. Eskisine göre daha az miktarda mavi olsa bile tamamen yok olmayacaktır. Yazı tipinin değişmesi kullanıcıları biraz etkilemiş olabilir. Çünkü oldukça alışılagelmiş bir yazı tipi kullanılıyordu. Şimdi ise biraz daha farklı olan Chirp yazı dili kullanılmakta. Ancak her şeye rağmen kullanıcıları çok fazla etkilemediğini söylemeliyiz. Tuşların artık eskisine göre daha belirgin olduğunu söylemek mümkün. Bu da kullanıcı deneyimini artırıyor. Çünkü tuşlar ne kadar belirgin olursa onlara tıklamak ve tuşlarla ilgili işlem yapmak daha da basit hale gelmekte. Bu konuda Twitter'ın nokta atışı bir değişiklik yaptığı söylenmekte.

Twitter Artık Daha Sade

Twitter'daki bu değişim, arka planın sade olmasını sağladı. Arka plandaki gri alan gitti ve onun yerine daha anlaşılabilir ve göz yormayan bir arka plan geldi. Renk bakımından ufak çaplı bir değişiklik gibi gözükse de uzun vadede olumlu etki eden bir Twitter deneyimi bizlere sunuluyor. Hizalama konusunda gelecek olursak batı dillerinin sola doğru hizalanması artık mümkün oldu. Elbette bu da detaylara önem veren kullanıcılar için bulunmaz nimet.

Twitter Olumlu Puan Aldı

Twitter, yaptığı bu değişiklikten sonra genel olarak kullanıcılardan olumlu bir puan aldı. Nedenine gelecek olursak sadelik ve basitlik üzerine durulması kullanıcıların hoşuna gitti. Az ve öz butonlar, koyu renkler ve çok daha fazla ince düşünceli değişiklikler Twitter'a yakıştı. Gelen tepkilere ve deneyimlere göre yakın zamanda farklı tasarım değişikliklerinin devreye girebileceği belirtiliyor. Ancak uzun bir süre bu tasarımı deneyeceğimiz bir gerçek.

Son Haberler