Twitter, Ortak İlgi Alanları İçin Yeni Topluluklar Özelliğini Kullanıma Sunmaya Başladı

Twitter, Ortak İlgi Alanları İçin Yeni Topluluklar Özelliğini Kullanıma Sunmaya Başladı
15 yıl sonra Twitter, gruplar için özel özellikler alıyor. Şirket şimdi platformda “daha ​​samimi bir sohbet alanı” olan Toplulukları test etmeye...

15 yıl sonra Twitter, gruplar için özel özellikler alıyor. Şirket şimdi platformda “daha ​​samimi bir sohbet alanı” olan Toplulukları test etmeye başlıyor.

Şirketin Şubat ayında ilk kez alay ettiği topluluklar, Twitter'ın bir alt dizin veya Facebook'taki halka açık bir grup versiyonuna benziyor. Topluluklar belirli konulara ayrılmıştır ve üyeler özel bir grup zaman çizelgesine tweet gönderebilir. Her topluluğun, grup için kurallar belirleyen kendi moderatörleri vardır ve kullanıcıların katılmak için mevcut bir üye veya moderatör tarafından davet edilmesi gerekir.

Bu özellik, platform için uzun süredir devam eden bir sorunu ele almayı amaçlıyor: yeni kullanıcıların gürültüden sıyrılıp Twitter'ın ilgi alanlarına hitap eden köşesini bulmasının inanılmaz derecede zor olabileceği. Şirket, ilgi alanlarınıza göre zaman çizelgenize tweetler ekleyen Konular ile bu sorunu çözmeye çalıştı, ancak Topluluklar bu fikri bir adım öteye taşıyor.

Twitter, ilk Topluluklarından bazılarının cilt bakımı, astroloji, spor ayakkabılar ve köpekler gibi popüler konulara odaklanacağını, ancak zamanla grupların platformda gerçekleşen daha "niş tartışmaları" yansıtmasını beklediğini belirtiyor. Moderatörler ve üyeler herkesi katılmaya davet edebilecek olsa da, Twitter şimdilik yalnızca bir avuç Toplulukla başlıyor. Şirket, "önümüzdeki aylarda" daha fazla kullanıcının Topluluk oluşturma özelliğini açmayı planladığını söyledi.

Özellikle, Twitter, Facebook Gruplarını rahatsız eden bazı sorunlardan kaçınmaya çalışıyor gibi görünüyor. Tüm Topluluklar, platformdaki herkes tarafından herkese açık olarak erişilebilir ve görüntülenebilir - özel veya "gizli" bir Topluluk diye bir şey yoktur - ancak tartışmaya yalnızca üyeler doğrudan katılabilir. Reddit ve Facebook gibi Twitter da günlük konuşmaları yönlendirmek ve üyeleri kontrol altında tutmak için yöneticilere ve moderatörlere güvenecek. Şirket ayrıca, ortaya çıkabilecek “potansiyel olarak sorunlu” grupları ayıklamak için yeni raporlama ve tespit özellikleri üzerinde çalışıyor.

Şirket bu özelliği bir test olarak adlandırsa da, Twitter potansiyeli konusunda oldukça ciddi görünüyor. Topluluklar, Twitter uygulamasının merkezinde, keşif ve bildirimler arasında kendi sekmesini alıyor, bu da şirketin Topluluklar için uzun vadede platformunun öne çıkan bir özelliği olmasını planladığını gösteriyor.

Son Haberler