Twitter, Platforma Gelecek Daha Fazla E-Ticaret Olduğunu İma Eden Bir Satın Alma Alt Menüsü Ekliyor

Twitter, Platforma Gelecek Daha Fazla E-Ticaret Olduğunu İma Eden Bir Satın Alma Alt Menüsü Ekliyor
Twitter, son zamanlarda platforma özel işlemlere belirli bir oranda ilgi gösteriyor. Kullanıcıların favori içerik oluşturucularına bahşiş vermelerini...

Twitter, son zamanlarda platforma özel işlemlere belirli bir oranda ilgi gösteriyor. Kullanıcıların favori içerik oluşturucularına bahşiş vermelerini sağlayan Tip Jar var. Bu özellik, Bitcoin ve Ethereum uyumluluğunu bile geliştiriyor. Kullanıcıların belirli bir aylık ücret karşılığında özel içerik almasına izin veren Süper Takipçiler seçeneği var, bir la Patreon. Ayrıca, kullanıcıların kaydolabileceği ve Yer İşareti Klasörleri gibi yalnızca Twitter'a özel özelliklere sahip olabileceği bir abonelik paketi olan Twitter Blue gibi seçenekler de vardır. Açıkça görülüyor ki Twitter, platformundaki e-ticaret kavramına tamamen yabancı değil. Ancak bu son gelişmeyle, geliştiriciler daha fazla seçeneği ikiye katlıyor gibi görünüyor.

Neredeyse tüm sosyal medya kuruluşları, bir şekilde kendi e-ticaret mağazalarını geliştiriyor. Snapchat, maksimum etki için AR teknolojisini kullanarak belirli markalarla işbirliği içinde ürün satıyor. Instagram, yakın zamanda içerik oluşturucuların özel ürünlerini satmak için kullanabilecekleri mağazalar kurdu. Facebook bir süredir canlı yayın satışları yapıyor. Ve öyle görünüyor ki Twitter şimdi sessizce parmaklarını çıtlatıyor ve bir şeyler yapmaya hazırlanıyor. Daha önce de böyle bir eylemin gümbürtüsü vardı. Temmuz 2021'de Twitter, yeni Mağazalar modülünün canlı bir testini gerçekleştirdi. İçinde kullanıcılar, birden fazla farklı markalı ürünü barındıran bir arayüzle etkileşime girebilir. Kullanıcılar aralarında gezinebilir ve ardından satın almak istediklerini seçebilir.

Alımların ima ettiği şeyin Mağazalar olması çok muhtemel görünüyor. Sorun şu ki, durumun böyle olup olmadığından tam olarak emin değiliz. İşlev listelerindeki Satın Almalar seçeneği hiçbir resmi kanal aracılığıyla açıklanmadı. Matt Navarra ve Chris Floyd gibi uygulama araştırmacıları tarafından rapor edildi. Bu nedenle, bilgi oldukça spekülatiftir. Ama elimizde oldukça iyi tahminler var.

Satın Alma İşlemleri, Twitter'da başka bir e-ticaret noktasının oluşturulması anlamına gelebilirken, başka olasılıklar da var. Bir başka olası senaryo, Satın Alma İşlemlerinin kullanıcılara sitedeki çevrimiçi işlemlerinin geçmişini sağlamasıdır. İpuçları, abonelikler veya biletler olsun, hepsi Satın Alınanlar sekmesinde görünecektir. Ancak, bu noktada, kimse gerçekten söyleyemez.

Satın Almalar alt menüsü, tüm Twitter kullanıcıları için gösterilmemiştir; bu, özelliğin A/B beta testi veya benzerleri kapsamında olduğu anlamına gelir. İleride biraz daha resmi doğrulayıcı haber alabiliriz.

Son Haberler