Twitter, Profillere Arşivlenmiş Tweetler ve Kripto Adresleri Eklemeye İzin Verecek Özellikler Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Profillere Arşivlenmiş Tweetler ve Kripto Adresleri Eklemeye İzin Verecek Özellikler Üzerinde Çalışıyor
Önce kripto para biriminden bahsedelim. Bu mevcut parasal değişim biçimi, popüler olarak Bitcoin ve Ethereum biçiminde gelir. Bir zamanlar kendi kendine kaybolacak...

Önce kripto para biriminden bahsedelim. Bu mevcut parasal değişim biçimi, popüler olarak Bitcoin ve Ethereum biçiminde gelir. Bir zamanlar kendi kendine kaybolacak hileli bir trend olarak kabul edilen kripto para, her şeye rağmen değerini korumayı başarıyor; hatta arttır! Tüm bu koşuşturma içinde, doğal olarak bazı sosyal medya platformları kripto para birimi paylaşımından yararlanmak isteyecektir. Bu bireyler için, Twitter biraz iyi haberle karşınızda. Twitter'ın, kullanıcıların favori içerik oluşturucularını ve etkileyicilerini bahşiş verebileceği ve destekleyebileceği bir yöntem olan Tip Jar özelliğinin, Tip Jar özelliğinde kripto para birimine izin vermeye başlayacağı bildiriliyor. Alessandro Paluzzi'nin ekran görüntüleri, işlemlerin hem Bitcoin hem de Ethereum'da tamamlanabileceğini ortaya koyuyor.

Twitter, kullanıcıların çok kompakt yazılı görüşleri paylaşabilecekleri sanal bir podyumdan, her türlü fikir ve görüşün tartışılabileceği büyük bir topluluğa dönüşerek yıllar içinde çiçek açtı. Twitter, belirli kullanıcıları DM'ye göndererek, birbirleriyle özel olarak sohbet etmelerini bile ekledi. Şimdi, bu sohbet özelliği yeni bir güncelleme alıyor. Uzman sosyal medya gazetecisi ve sızdıran Jane Manchun Wong tarafından bildirilen Twitter, TwitterDeck arayüzüne yeni DM sütunları eklemek istiyor. Aslında hikayenin bundan fazlası yok. Bu sadece hoş, küçük bir ince ayar, kullanıcılara DM'de bulunan kullanıcıları yönetmede ve onlara hitap etmede kolaylık hissi veriyor.

Twitter sonunda, platformdaki içerik oluşturucular için bir miktar parasal destek ekleyerek Süper Takipçiler özelliğini kullanıma sunuyor. Kullanıcılar, belirli hesaplara abone olabilir ve karşılığında, Patreon'a çok benzeyen bir sürü özel içerik alabilir. Bununla birlikte, özellikle endişe verici olmasa da, App Store'daki varlığı biraz garip. Her abonelik, iOS'ta ayrı bir ödeme olarak sayılır. Bu bir sorun, çünkü iOS 10.000'den fazla uygulama içi satın alma işlemine izin vermiyor.

Son olarak, Bloomberg haberine göre Twitter, bir arşiv özelliğinin yanı sıra diğer çeşitli potansiyel özellikler üzerinde çalışmak istiyor. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, Twitter'ın geliştiricileri, bir kullanıcının etkileşimde bulunmak için kendi mahremiyeti yoksa, doğal olarak daha fazlasını paylaşmaya ve bir bütün olarak platformla etkileşime girmeye istekli olmayacaklarını düşünüyor. İnsanların gerçekten kendilerini ifade edebilmeleri için güvenli bir alana ihtiyaçları vardır ve kullanıcıların gerçek ifadesi temelde Twitter'ın M.O. Arşivlenmiş tweet'lerin kullanıma sunulması, kullanıcıların utandıkları tweet'leri listeden çıkarmalarına ve aynı zamanda geçmiş zamanların bir hatırlatıcısı olarak tutmalarına olanak tanıyacak. Bloomberg tarafından listelenen diğer özellikler arasında takipçileri kaldırma, bir kullanıcının beğendiği tweetleri gizleme ve herkese açık sohbetler bırakma özelliği yer alıyor.

Son Haberler