Twitter, Revue Haber Bülteni Entegrasyonunun Test Sürümünü Başlattı

Twitter, Revue Haber Bülteni Entegrasyonunun Test Sürümünü Başlattı
Teknoloji ve internetin giderek daha fazla popülerlik kazanmasıyla birlikte, sosyal medyadaki kullanıcı sayısı büyük ölçüde artmaktadır. Bir araştırmaya...

Teknoloji ve internetin giderek daha fazla popülerlik kazanmasıyla birlikte, sosyal medyadaki kullanıcı sayısı büyük ölçüde artmaktadır. Bir araştırmaya göre dünya nüfusunun neredeyse %56,8'i şu anda sosyal medya platformlarını aktif olarak kullanıyor. Son birkaç on yıldaki bu büyük büyüme, sosyal medya endüstrisini orada en yüksek kazanç sağlayan endüstriler arasına soktu. Bu büyük pazar ve sosyal medya sitelerinin sahiplerine sunduğu çoklu gelir akışları, gerçekten çok sayıda girişimci ve yatırımcıyı cezbetmektedir. Çok sayıda insanın daha yeni ve yenilikçi sosyal medya platformları oluşturmakla ilgilenmesiyle, büyüyen bir pazar olmasına rağmen sosyal medya artık kendi payı için agresif bir şekilde savaşan her platforma doymuş durumda.

Gelen yeni sosyal medya kanalları, halihazırda kurulmuş olanın piyasada hayatta kalmasını biraz zorlaştırıyor, bu yüzden farklı sosyal platformlar kullanıcı tabanlarını artırmak için yeni teknikler deniyor. Sosyal medya platformlarının günümüzde en çok sayıda kullanıcıyı sürdürmek için kullandığı popüler bir teknik oldukça basittir ve bu, platformları yaratıcı dostu yapmaktır. Bunun nedeni, içerik oluşturucuya para kazandıran ve aynı zamanda onlar için işleri kolaylaştıran, içerik oluşturucunun kalmasını sağlayan içerik oluşturucu dostu bir platformdur ve içerik oluşturucu kalırsa izleyicileri de kalır.

Geçen yıl, farklı sosyal medya platformları, yaratıcılarının kazanması için birçok fikir üretti ve bunların çoğu oldukça başarılıydı. Ancak Twitter, her zamankinden daha ilginç bir şeyle ortaya çıktı. Twitter, yaratıcılarının kazanması için, temelde insanların diğer insanların abone olabileceği haber bültenleri yazmasına izin veren Revue olarak bilinen başka bir platformla entegre olmayı seçti. Revue, Twitter'a entegre edildiğinde, Revue yaratıcıları revü haber bültenlerini Twitter profillerine ekleyebilecekler. Bu, diğer insanların aboneliklerini satın almalarına ve böylece onlara iyi bir para kazanmalarına yol açacaktır. Kullanıcılar, profil açıklamasının hemen altında bulunan abone ol düğmesiyle Revue bültenine abone olabilecekler.

Revue entegrasyonu artık Twitter'da bir dizi Revue yaratıcısı için kullanılabilir, ancak entegrasyon hala bir test özelliğidir, bu nedenle haber bültenleri yalnızca sınırlı sayıda kullanıcıya gösterilecektir.

Twitter daha önce bu özelliğin bir test sürümünü yayınlamıştı ve bu oldukça başarılı olduğunu kanıtlamıştı. Şimdi özelliğin yakında piyasaya sürülmesiyle Twitter, bu entegrasyonun toplulukların ve içeriğin Twitter'da büyümesine izin vereceğini umuyor.

Mevcut Revue entegrasyon sürümü hala test ile sınırlı olsa da, Twitter için oldukça büyük bir adım ve Twitter, haberler ve görüşler etrafında geliştirilen bir platform olduğundan, bu güncelleme muhtemelen başarılı olacak.

Son Haberler