Twitter, Sohbetlere Reklam Eklemeyi Test Ediyor

Twitter, Sohbetlere Reklam Eklemeyi Test Ediyor
Twitter, bazı kullanıcılarla, konuşmaların ortasında reklamların görünmeye başladığı yeni bir test gerçekleştirdiğini duyurdu.Duyuru, Twitter'ın...

Twitter, bazı kullanıcılarla, konuşmaların ortasında reklamların görünmeye başladığı yeni bir test gerçekleştirdiğini duyurdu.

Duyuru, Twitter'ın gelir ürünü lideri Bruce Falck (Verge aracılığıyla) tarafından yapıldı. Falck'a göre, bu küresel testin bir parçasıysanız, bir tweet'in altındaki ilk, üçüncü veya sekizinci yanıttan sonra reklamlar göreceksiniz.

Twitter'ın "yaratıcılar ve reklamverenler için değer yaratan ve teşvikleri hizalayan bir reklam teklifi oluşturmak için büyük bir fırsat" gördüğünü söylüyor.

Şirket, bunun Twitter kullanımını nasıl etkileyeceğini anlamak için önümüzdeki aylarda bu biçimi deneyecek.

Falck, "Farklı sıklıkları, düzenleri, bağlamsal olarak alakalı reklamları, farklı ekleme noktalarını vb. test edeceğiz. Öğrendiklerimizi inceleyeceğiz ve kalıcı hale getirmek istediğimiz bir şey olup olmadığını anlayacağız" diyor. “Bunu reklamverenlerimiz için denemekten heyecan duyuyoruz ve Tweet yazarlarını ve yaratıcılarını ödüllendirmek için ek fırsatların kapısını nasıl açabileceğini keşfetmek için sabırsızlanıyoruz. Gelmek için daha fazla."

Bir tweette görüldüğü gibi, Twitter kişiselleştirilmiş reklamlar getirmek istiyor. Örneğin, yemek hakkında konuşuyorsanız, bununla ilgili bir reklam gösterecektir. Şimdilik şu şekilde çalışacak:

Sadece bu değil, dün Twitter ayrıca Spaces özelliğine odaklanan yeni bir içerik oluşturucu programı duyurdu:

Bugün ilginç Twitter Alanlarına ev sahipliği yapan veya başlatmak istedikleri yeni bir sohbet için yaratıcı fikirleri olan Ses Oluşturucuları arıyoruz. Twitter'da gerçekleşen benzersiz topluluklardan ve sohbetlerden yararlanan çok çeşitli İçerik Oluşturucuları desteklemek istiyoruz. Programa kabul edilirseniz, üç ay boyunca her hafta iki kez Alanınıza ev sahipliği yapmanızı isteyeceğiz.

Son Haberler