Twitter Spaces'e Yardımcı Sunucu Özelliğini Ekliyor

Twitter Spaces'e Yardımcı Sunucu Özelliğini Ekliyor
Twitter Spaces, birkaç ay önce lansmanından bu yana bir hit oldu ve hatta sesli konuşma Clubhouse için orijinal yaratıcıları geride bırakmayı başardı.Artan...

Twitter Spaces, birkaç ay önce lansmanından bu yana bir hit oldu ve hatta sesli konuşma Clubhouse için orijinal yaratıcıları geride bırakmayı başardı.

Artan popülerlik, Twitter'ın geniş bir kullanıcı tabanına sahip olması ve Twitter Spaces'ın, yalnızca Apple cihazlarında çalışan ve yakın zamanda Android sürümünü piyasaya süren Clubhouse'dan farklı olarak hem Android hem de iOS cihazlarda çalışması nedeniyle oldu.

Ancak artan popülarite, Spaces'a çok daha fazla kullanıcının geldiği anlamına geliyor ve bu nedenle şirket birkaç değişiklik getirmesi gerektiğine karar verdi.

Spaces'taki yeni güncellemeden itibaren, konuşma sunucuları için işler nispeten daha kolay görünüyor çünkü artık ses sunucuları, canlı konuşmalarında sorunsuz bir oturum sürdürmek için kendileriyle birlikte çalışmak üzere yardımcı sunucu atayabiliyor.

Sesli bir oturumdaki kişi sınırı sadece on iken, yardımcı sunucular 10 dinleyici dışında atanacak, yani bu yeni güncellemenin getireceği ilk değişiklik, bir konuşmadaki kullanıcı sayısını seviyelendirmek olacak. 2. Bunun dışında yardımcı ev sahiplerinin omuzlarında birkaç sorumluluk olacaktır.

Yardımcı sunucular, bir toplantı sahibinin sahip olduğu tüm avantajlara sahip olacak ve kendi kendilerine konuşabilecek ve konuşma sırasında konuşacak kullanıcıları seçebileceklerdir. Hatta birileri Uzay'ın barışçıl koşullarını bozmaya çalışırsa veya uygulama politikasına aykırı bir şey yapmaya çalışırsa ve çok daha fazla kontrole sahip olursa insanları dışarı atabilecekler.

Bununla birlikte, bu kontroller onlara bir güç hissi verse de, yine de bazı sınırlamaları olacak ve sadece konuşmanın asıl sahibinin yapabileceği birkaç görevden mahrum kalacaklar. Yardımcı ev sahipleri, diğer kullanıcıları yardımcı ev sahibi olarak atayamaz ve konuşmayı sonlandıramaz. Tüm bu düzenlemeler hala ana ana bilgisayarlar tarafından kontrol edilecektir.

Ancak bu yeni güncelleme henüz yayınlanmadı ve önümüzdeki haftalarda ortaya çıkacak. Ancak Spaces'taki bu kadar hızlı güncellemeler bize sesli konuşma uygulamasının Twitter için ne kadar iyi iş çıkardığını gösteriyor ve teknoloji devinin bizim için başka neler hazırladığını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Son Haberler