Twitter, Takipçileri Engellemeden Kaldırma Özelliğini Test Ediyor

Twitter, Takipçileri Engellemeden Kaldırma Özelliğini Test Ediyor
Geçen hafta, bir rapor Twitter'ın daha fazla "sosyal gizlilik" yükseltmesi üzerinde çalıştığını belirtti. Şimdi, sosyal ağ gerçekten de bu özelliklerden...

Geçen hafta, bir rapor Twitter'ın daha fazla "sosyal gizlilik" yükseltmesi üzerinde çalıştığını belirtti. Şimdi, sosyal ağ gerçekten de bu özelliklerden birinin, takipçileri engellemeden kaldırma yeteneğine sahip bir testini sunuyor.

Twitter Destek sayfası, şirketin bir takipçiyi kaldırmayı kolaylaştırdığını veya açıkladığı gibi "kendi takipçi listenizin küratörü olun" olduğunu duyurdu. Bugünden itibaren bir grup insan, takipçilerini web'de engellemeden kaldırabilecek.

Bir takipçiyi kaldırmak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

  • Profilinize gidin ve Takipçiler'e tıklayın;
  • Üç nokta simgesini tıklayın;
  • "Bu takipçiyi kaldır"ı seçin.

Test topluluk tarafından beğenilirse, daha fazla kişi onları engellemeye gerek kalmadan takipçileri kaldırabilecek.

Geçen hafta bir Bloomberg raporuna göre Twitter, şirketin "sosyal gizlilik" yükseltmeleri olarak adlandırdığı birkaç fikir daha üzerinde çalışıyor. Örneğin:

Arşivlenmiş tweetler: Şirket, gönderileri 30, 60 ve 90 gün sonra veya tam bir yıl sonra tweet'leri gizlemeyi düşünüyor. Bu ürünün lansman tarihi yok ve henüz konsept aşamasında;

Beğendiğiniz tweet'leri gizleme: Beğendiğiniz şeyleri artık kimse görmez. Kullanıcılar, bu özelliği test etmek için bir zaman çizelgesi olmamasına rağmen, beğendikleri tweetleri kimlerin görebileceğini yakında ayarlayabilecekler;

Görüşmelerden ayrılma: Kullanıcılara, kendilerini Twitter'daki herkese açık bir sohbetten çıkarma seçeneği sunulacak. Testler 2021'in sonundan önce başlayacak.

Ayrıca bugün Twitter, iOS kullanıcıları seçmek için zaman çizelgesi için uçtan uca yeni bir tasarım sunmaya başladı.

iOS için Twitter'daki yeni zaman çizelgesi tasarımı, görüntüleri, videoları ve GIF'leri alır ve bunları tam genişlikte genişletir. Bu değişiklik esasen iOS için Twitter'a kenar boşluklarını ortadan kaldıran uçtan uca bir tasarım kazandırıyor.

Twitter'ın bu yeni tasarımı tüm kullanıcılara ne zaman sunup sunmayacağı şu anda belli değil, ancak şimdilik sadece "test" aşamasında.

Son Haberler