Twitter Tasarımında İnce Değişiklikler Yapıldı!

Twitter Tasarımında İnce Değişiklikler Yapıldı!
Twitter, tasarımında değişikliğe gitti. Sosyal medya sitesi, yaptığı değişiklikle beraber daha az göz yoran ve kullanıcılara hitap edecek bir renk dengesi...

Twitter, tasarımında değişikliğe gitti. Sosyal medya sitesi, yaptığı değişiklikle beraber daha az göz yoran ve kullanıcılara hitap edecek bir renk dengesi sağlamaya çalıştı. Bazı renkler tamamen değişirken, bazı alanların renginde tonlamalar farklılık gösterdi. Peki Twitter bu konuda başarılı oldu mu? Yapılan açıklamalar ve kullanıcı görüşleri büyük önem arz ediyor.

Twitter Tasarımına Çok Şaşırıldı

Twitter, bir anda tasarımda değişiklik yapınca pek çok kişi ilk başta cihazında sorun olduğunu düşündü. Ancak zamanla Twitter'ın kalıcı bir hamlesi olduğuna kanaat getirildi. Özellikle de siyah ve gri karışımı bir buton renginin kullanılması da dikkatleri üzerine çekti. Twitteri, bu konuda yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkabilir. Başlangıç olarak bu tasarımı yaptı ancak kullanıcı deneyimi ve memnuniyetine göre değişim yapacaktır. Söz konusu değişimle beraber uygulamanın güncel kalması amaçlanıyor. Severek kullanılan uygulamanın geliştirilmesi ve tasarım alanında ufak çaplı değişiklikler yapılması güncelliğini korumasını sağlamakta. Pek çok dev şirket, zaman zaman logolarında veya yazı fontları gibi ufak detaylarda değişikliğe gidiyor. Bu değişiklikten sonra ise kullanıcıların daha etkili bir deneyim yaşaması amaçlanıyor.

Twitter Fontu da Değişti!

Twitter'ın yazı fontu değişti ve pek çok kişi bu değişimi kabullenemedi. Eskisine oldukça fazla alışılmıştı. Fakat Twitter, tasarım değişikliğinde kararlı. En azından bir süreliğine bu fontu kullanabileceğimizi söylemeliyiz. Sonrasında ise tamamen farklı bir font devreye girebilir.

Yazım Kuralları Otomatik Düzeltilecek

Batı dilleri için alınan bu kararda Twitter'ın yazım kurallarına el atması bekleniyor. Şimdilik yazım kuralları için yalnızca batı dilleri etkili olacak. Ancak önümüzdeki aylarda Türkçe ve diğer diller için de güncelleme yapılabilir. Yazım kurallarına önem veren veya vermeyen pek çok kişi bu özellikten faydalanmak isteyecektir. Özellikle de ünlü veya resmi kuruluşların bu özellikten yararlanması muhtemel gözüküyor. Tasarımlarda azaltılan mavi rengi ise Twitter kullanıcılarını etkileyen bir başka değişim oldu. Mavi rengi, Twitter'ı temsil etmekteydi. Fakat artık işler değişiyor. Twitter bambaşka bir platform haline gelmeye başladı.

Göz Yoran Her Şey Kaldırılıyor

Twitter, göz yoran pek çok renk türünü ortadan kaldırmayı hedefliyor. Böylelikle daha sade ancak sıkıcı olmayan renkler kullanılacak. Kişilerin bakmakta zorluk çekmeyeceği renkler çok daha fazla tercih edilir hale geldi. Nitekim bu değişiklikten sonra bazı kullanıcılar yeni tasarımı çok beğendi. Bazıları ise değişikliğin gereksiz olduğunu düşündü. Ancak bir süre bu tasarımları göreceğiz. Twitter, olabildiğince sade ve etkili bir görünüm içinde yakında yeni değişiklikler yapabilir. Twitter haricinde Facebook, Instagam gibi platformların da yeni bir hamle yapabileceği belirtiliyor.

Son Haberler