Twitter, Tip Jar Özelliği İle Bitcoin İşlemlerine İzin Vermek Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Tip Jar Özelliği İle Bitcoin İşlemlerine İzin Vermek Üzerinde Çalışıyor
Twitter, günümüzün sanal agorasıyla karşılaştırılabilir, çok önemli ve sağlam bir topluluk haline geldi. Birçok Twitter kullanıcısı karşılaştırmaya...

Twitter, günümüzün sanal agorasıyla karşılaştırılabilir, çok önemli ve sağlam bir topluluk haline geldi. Birçok Twitter kullanıcısı karşılaştırmaya gözlerini devirebilir ve kesinlikle çoğu agora muhtemelen hakaretler ve hararetli söylemlerle dolu olmasa da, bu yazar günlük rutinin akışında kişinin ilerlemesini gözden kaçırmanın kolay olduğuna inanıyor. Artık dünyanın her yerinden bireylerin birbirleriyle etkileşime girebilecekleri, söylemlerde bulunabilecekleri ve hatta yeteneklerini ve becerilerini hayran kitlelere sergileyebilecekleri devasa bir çevrimiçi alanın var olması oldukça şaşırtıcı. Twitter, kullanıcıları için kesinlikle güvenli bir sığınak olmayabilir, ancak genel olarak dünya için ne anlama geldiği oldukça önemlidir.

Twitter'ın devasa platformu, etkileyici ve benzer kullanıcıların büyümek için çok fazla fırsatı olduğu anlamına gelir. Etkileyenlerin kendileri Twitter için kullanıcılar ve reklamcılar aracılığıyla daha fazla gelir elde ederken, şirketin platformda kendilerini daha rahat hissetmelerini istemesi doğaldır. Böylece, daha fazla içerik oluşturan içerik oluşturuculara yönelik bir dizi özellik ortaya çıktı. Spaces, kullanıcıların ilgi alanlarını ele alırken aynı zamanda hayranlarla etkileşim kurmasına olanak tanıyan bir canlı yayın podcast formudur. Ve bu makalenin odak noktası olan Tip Jar, kullanıcıların bahşiş olarak değişken miktarda para bırakarak favori içerik oluşturucularına minnettarlıklarını göstermelerine olanak tanır.

Tip Jar başladığında ve bugün bile sadece gerçek hayattaki parayı kabul etti. Ancak, zamanlar değişiyor. Bitcoin, birçok kişinin onu satın almaya ve daha sonra satmaya çalışmasına yol açan, giderek daha popüler bir kripto para birimi biçimidir. Mevcut para birimlerinin yerini almaya yakın bir yere gelmemiş olsa da, Bitcoin çok, çok yavaş bir şekilde çevrimiçi kültüre normalleşiyor. Bu kötü bir şey değil, ona karşı tepkimiz ne olursa olsun değişim her zaman olacaktır. Görünüşe göre Twitter, Bitcoin'in Tip Jar'a yatırılmasına izin vermek istediği için aynı fikirde.

Bu bilgi, sosyal medya uygulaması araştırmacısı Alessandro Paluzzi tarafından bir ekran görüntüsü aracılığıyla açıklandı ve daha sonra Twitter Ürün Müdürü Kayvon Beykpour tarafından onaylandı. Resim, Bitcoin'in Tip Jar ile nasıl çalışacağına dair bir kullanıcı bildirimini gösteriyor. Esasen, kullanıcılar bir Lightning Network kanalı aracılığıyla kripto para birimi şeklinde ödeme yapabilecekler. Bu, hızlı işlemlere izin verecek ve Bitcoin'in birincil ağından daha düşük ücretler sağlayacaktır. Genel olarak, tüm süreç karmaşık olsa da kesinlikle uçtan uca güvenlidir.

Kullanıcıların bu yeni özelliğin uygulanmasına nasıl tepki vereceğini ölçmek zor. Şimdi bile, birçok netizen Bitcoin'in nasıl çalıştığına tam olarak aşina değil ve bazı doğal tereddütler olacak. Ancak, belki de zamanla bu, kullanıcıların ve yaratıcıların takdir edeceği bir başka sevilen eklenti haline gelecek.

Son Haberler