Twitter Türkiye'ye Yeni Bir Özellik Getirdi! Kullanıcılar Bu Özelliği Sevdi!

Twitter Türkiye'ye Yeni Bir Özellik Getirdi! Kullanıcılar Bu Özelliği Sevdi!
Twitter, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu sınırlı sayıdaki ülkeye yeni bir özellik taşıdı. Bu özellik deneme sürecinde ve ülkemizde  denenecek....

Twitter, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu sınırlı sayıdaki ülkeye yeni bir özellik taşıdı. Bu özellik deneme sürecinde ve ülkemizde  denenecek. Eğer memnun kalınırsa global anlamda güncelleme yapılması planlanıyor. Pilot ülke olduğumuz için kullanıcılar bu duruma çok sevindi. Peki yeni gelen özellik nedir? Yapılan paylaşımlara emojilerle karşılık verebileceğiz. Bu da paylaşım hakkındaki genel fikrimizi daha iyi ifade etmemizi sağlayacak. Facebook'ta da yer alan bu özellik büyük ilgi görmüştü. Haliyle artık Twitter'da da yer alması gerektiği düşünülüyor. Büyük sosyal medya devleri birbirinden bazı özellikleri imrenebilmektedir. Bu nedenle tamamen kopyalamasalar da benzer özellikleri kendi platformlarına entegre ediyorlar. Bu konuda herhangi bir sakınca görülmüyor.

Twitter Emoji Nasıl Kullanılır?

Twitter'da emoji reactions özelliğini kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken şey seçili emojilerden birine basmak olacak. Tıpkı Facebook'taki gibi belli başlı emojileri seçebilirsiniz. Twitter'ın sizler için seçtiği varsayılan emojilerden birine basmanız gerekecek. Like tuşuna basılı tutarak da bunu sağlayabilirsiniz. Peki Twitter, özelliği geçici olarak mı sunuyor? En çok merak edilen sorulardan biri de buydu. Bazı kullanıcılar Twitter'ın verdiği imajı zedelediğini düşünmekte. Eğer kalıcı olarak kullanılır ise pek çok kişi tepkisini gösterecektir. Ancak bir yandan da beğenenlerin sayısı azımsanmayacak derecede fazla.

Özellik Sadece Türkiye'de mi Var?

Twitter emoji özelliği, şimdilik sadece Türkiye'de test ediliyor. Bu nedenle Türk kullanıcıların görüşleri ve yapacakları geri dönüş büyük önem arz etmekte. Eğer bizler beğenirsek şirket ona göre bir hamle yapacak ve güncellemeyi diğer ülkeler için de aktif edecek. Şimdilik çeşitli deneme süreçlerinin devam ettiğini vurgulayalım. Bu özelliğe ek olarak farklı eklemeler de yapılabilir. Twitter, iletişimin ortak dili olan jest ve mimiklere atıfta bulunarak bu özelliği geliştirdiklerini açıkladı. Şirketten gelen açıklamada, insanların paylaşımları kolay bir şekilde anlaşılması adına özelliği aktif ediyorlar. Ancak ne kadar etkili bir özellik olacak bunu zamanla göreceğiz. Çünkü pek çok yeni özellik, şaşırtıcı anlamda farklılık içeriyorsa ilk olarak tepkiyle karşılaşır. Zamanla eğer kullanıcılar o özelliğe ısınabilirse fikirler çabucak değişir. Şirket bunun farkında ve kullanıcılara zaman tanıyor.

Özellik İçin Süre Verildi

Yeni emoji reactions özelliğinin bir süre daha kullanılması bekleniyor. Daha sonra özellik kaldırılacak ve duruma göre net bir karar verilecek. Şimdilik büyük bekleyiş sürerken kullanıcılar emojileri tek tek test ediyor. Türkiye'de test edilmesi Türk kullanıcıların hoşuna gitti. Bakalım özellik gerçekten beğenilecek mi?

Son Haberler