Twitter, "Uyarlanabilir Görüntüler" ve "Oynatma Hızı" Olmak Üzere İki Yeni Özellik Üzerinde Çalışıyor

Twitter, "Uyarlanabilir Görüntüler" ve "Oynatma Hızı" Olmak Üzere İki Yeni Özellik Üzerinde Çalışıyor
Son zamanlarda, sızıntı yapan ve mobil uygulama geliştiricisi olan Alessandro Paluzzi, platformun aynı anda iki seçenek üzerinde çalıştığını tweetledi....

Son zamanlarda, sızıntı yapan ve mobil uygulama geliştiricisi olan Alessandro Paluzzi, platformun aynı anda iki seçenek üzerinde çalıştığını tweetledi. Kullanıcılar YouTube'da video izlediğinde, platform kullanıcılarına bir videonun hızını 0,5x'ten 2,0x'e değiştirebilmeleri için bir Oynatma hızı seçeneği sunar. Bu stratejiyi benimseyen Twitter, platformunda da aynı seçenek üzerinde çalışıyor. İnsanlara belirli bir bölüme odaklanmak isterlerse bir videoyu ve sesi yavaşlatma imkanı sağlayacak veya içeriği çift hızda da oynatabilecekler.

Sosyal medya platformlarında birçok kişi videonun tamamını izlemiyor, ya videoyu belirli bölümlere atlamak ya da bu tür videoları daha hızlı izlemek istiyor. Kullanıcıların oynatma hızını değiştirmek için 4 seçeneği olacaktır, yani (0,5x, Normal, 1,5x, 2.0x).

Paluzzi'nin keşfettiği gibi, Twitter ayrıca uyarlanabilir bir görsel seçeneği üzerinde çalışıyor. Bazı kullanıcılar sabit bir internet bağlantısına sahip değildir, bu nedenle internetle ilgili bir sorun yaşarken görüntüyü yüklemek zorlaşır. Platform, çok yakında kullanıcılarına, optimum internet hızına sahip olmasalar bile düşük kalitede resim yükleme seçeneği sunacak. Ancak, kullanıcılar bu seçeneği “yalnızca daha yüksek kalite” olarak da ayarlayabilecekler. YouTube gibi diğer platformlar da bu seçeneği videolarda sağlar, çünkü kullanıcılar sabit internete sahip olmadığında video hala daha düşük kalitede çalışır. Ancak yine de, kullanıcılar video kalitesini daha yüksek bir seviyeye ayarlamak için gelişmiş seçeneğe sahiptir. Yakında kullanıcılar, sabit bir internet bağlantısına sahip olmasalar bile görüntüleri izleme olanağına sahip olacaklar.

Twitter, kullanıcılarına görüntüyü 4K'ya kadar yükleme imkanı sağladı. “Yüksek kaliteli görüntüyü yükle”, veri tasarrufu etkinleştirildiğinde de göründüğünden, uyarlanabilir görüntüyle sıkı bir şekilde bağlantılı değildir. Ancak bu özellik, iOS kullanıcıları zaten bu seçeneğin keyfini çıkardığı için yakın gelecekte Android kullanıcılarına sunulacak.

Sızıntı yapan kişi, herkesin bu seçeneklerin nasıl görüneceğini görebilmesi için bu yaklaşan seçeneklerin ekran görüntülerini de paylaştı. Ancak Alessandro, bu iki seçeneğin lansmanı için kesin tarihi henüz geliştirme aşamasında oldukları ve yakında kullanıma sunulacakları için açıklamadı.

Son Haberler