Twitter, Yanıtlar İçin Yeni Bir Arayüz Kullanıma Sunuldu

Twitter, Yanıtlar İçin Yeni Bir Arayüz Kullanıma Sunuldu
Twitter, takipçileri engellemeden kaldırma, yoğun sohbetlere girmeden önce haber alma ve platform kullanıcılarına bahşiş verme fırsatı gibi pek çok yeni...

Twitter, takipçileri engellemeden kaldırma, yoğun sohbetlere girmeden önce haber alma ve platform kullanıcılarına bahşiş verme fırsatı gibi pek çok yeni özellik ile aktif olarak güncelleniyor. Kısa süre önce şirketin, tweet'lere verilen yanıtlarda reklamların tanıtımını test ettiğini öğrendik, ancak bunun öncesinde, yanıtlar için de bazı kullanıcı arayüzü değişiklikleri yayınlıyor gibi görünüyor.

Önceden, tweet'leri yanıtlamak istiyorsanız, bir tweet'e yanıt verebileceğiniz özel bir kalıcı pencere açacak olan yanıt simgesine ("sohbet balonu" simgesi) tıklamanız gerekirdi. Bununla ilgili bir ekran görüntüsü yukarıda görülebilir.

Bu kullanıcı arayüzü hala mevcut olsa da, Twitter kalıcı pencerenin açılmasını gerektirmeyen başka bir yol ekledi. Bu, tıkladığınız her tweet'in altında aynı "Yanıtınızı tweetleyin" ipucunu içeren bir metin kutusu gösteren yeni bir kullanıcı arayüzü öğesi sunarak yapılıyor. Bu, yukarıdaki ekran görüntüsünde görülebilir.

Bu değişikliğin şu anda herkesin kullanımına sunulup sunulmadığı veya aşamalı bir şekilde sunulup sunulmadığı belli değil. Değişikliği fark eden Twitter kullanıcılarından yalnızca birkaç tweet gördük.

Bir diğer küçük ama göze çarpan değişiklik, arama sonucu geçmişinizdeki simgelerin boyutunun artmasıdır. Bu, logoları daha kolay tanımlanabilir hale getirir. Bununla ilgili bir ekran görüntüsü yukarıda görülebilir. Arayüzde başka değişiklikler de yapılmış olabilir, bu yüzden bunları almaya başladıysanız veya yeni bir şey fark ederseniz aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Son Haberler