Twitter, Yeni Arşiv Tweetleri Özelliği ve Daha Fazla "Sosyal Gizlilik" Yükseltmesi Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Yeni Arşiv Tweetleri Özelliği ve Daha Fazla "Sosyal Gizlilik" Yükseltmesi Üzerinde Çalışıyor
Süper Takip ve daha fazla gizlilik özelliği açıklandıktan sonra, yeni bir rapor Twitter'ın eski tweet'leri arşivlemenin yanı sıra gizlilikle ilgili daha...

Süper Takip ve daha fazla gizlilik özelliği açıklandıktan sonra, yeni bir rapor Twitter'ın eski tweet'leri arşivlemenin yanı sıra gizlilikle ilgili daha fazla işlev üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Bloomberg'e göre Twitter, kullanıcılara takipçi listeleri ve gönderilerini ve beğenilerini kimlerin görebileceği üzerinde daha fazla kontrol sağlamak istiyor.

Göz önünde bulundurulan özellikler arasında, takipçi listelerini düzenleme yeteneği ve eski tweet'leri, kullanıcı tarafından belirlenen belirli bir süreden sonra artık başkaları tarafından görülmemeleri için arşivleme aracı yer alıyor. Geçmişteki tweet'leri gizlemek, gönderilerinin sonsuza kadar çevrimiçi kalmasını istemeyen kişiler için popüler bir özellik olabilir ve gönderileri manuel olarak silmekten veya göndermemiş olmayı dilediklerinizi bulmak için eski mesajları taramaktan daha kolay bir çözüm sunar.

Şirketten bir personel araştırmacısı olan Svetlana Pimkina, Twitter kullanıcılarının çoğunun, hesaplarının herkese açık olup olmadığı gibi gizlilik temelini anlamadığını söyledi. Bu nedenle, bu kullanıcılar platformda daha az etkileşim kurar.

Pimkina, “Sosyal mahremiyet ihtiyaçları karşılanmadığında, insanlar kendilerini ifade etmelerini sınırlar” dedi. "Konuşmadan çekiliyorlar." Twitter, Eylül ayından itibaren insanlardan hesaplarının herkese açık mı yoksa özel mi olduğunu gözden geçirmelerini istemeye başlayacak.

Bloomberg ayrıca raporda sosyal ağa gelen potansiyel ürünlerin bir listesini de veriyor:

Arşivlenmiş tweetler: Şirket, gönderileri 30, 60 ve 90 gün sonra veya tam bir yıl sonra tweet'leri gizlemeyi düşünüyor. Bu ürünün lansman tarihi yok ve hala konsept aşamasında.

Takipçileri kaldırma: Kullanıcılar yakında takipçileri kaldırabilecekler. Şu anda kullanıcıları yalnızca sizi takip etmeyi bırakmaları için engelleyebilirsiniz.

Beğendiğiniz tweet'leri gizleme: Beğendiklerinizi artık kimse görmez. Bu özelliği test etmek için bir zaman çizelgesi olmamasına rağmen, kullanıcılar yakında hangi tweetleri beğendiklerini kimlerin görebileceğini ayarlayabilecekler;

Görüşmelerden ayrılma: Kullanıcılara, kendilerini Twitter'daki herkese açık bir sohbetten çıkarma seçeneği sunulacak. Testler 2021'in sonundan önce başlayacak.

Tüm bu özellikler memnuniyetle karşılansa da, tweet'lerin arşivlenmesi uzun vadede sosyal ağ için daha sağlıklı olacaktır. Son yıllarda, on yıldan fazla bir süre önce yayınladıkları şeyler için insanların çağrıldığını gördük.

Sadece bu da değil, takipçileri kaldırmak ve sohbetleri bırakmak, Twitter'da daha güvende hissetmenin bir yoludur. Dün şirket, yeni bir güvenlik modu özelliğini test ettiğini duyurdu:

Güvenlik Modu, hakaret veya nefret dolu sözler gibi potansiyel olarak zararlı diller kullanan veya tekrarlayan ve davetsiz yanıtlar veya bahsedenler gönderen hesapları yedi gün boyunca geçici olarak engelleyen bir özelliktir. Bu özellik Ayarlarınızda açıldığında, sistemlerimiz hem Tweetin içeriğini hem de Tweet yazarı ile yanıtlayan arasındaki ilişkiyi dikkate alarak olumsuz bir etkileşim olasılığını değerlendirecektir. Teknolojimiz mevcut ilişkileri hesaba katar, bu nedenle takip ettiğiniz veya sık etkileşimde bulunduğunuz hesaplar otomatik olarak engellenmez.

Twitter'da denemek için sizi en çok heyecanlandıran özellik nedir?

Son Haberler