Twitter Yeni Topluluk Özelliğini Geliştiriyor

Twitter Yeni Topluluk Özelliğini Geliştiriyor
9 Kasım'dan itibaren iOS ve Web'de test edilmeye başlandı, Twitter'dan Topluluklar şu anda Android için kullanılamıyor. Bununla birlikte, mikro blog platformu,...

9 Kasım'dan itibaren iOS ve Web'de test edilmeye başlandı, Twitter'dan Topluluklar şu anda Android için kullanılamıyor. Bununla birlikte, mikro blog platformu, sıralanmış zaman çizelgesi ve gruplarına katılma isteği ile birlikte bunun üzerinde de çalışmayı planlıyor.

Öte yandan, Alessandro Paluzzi'ye göre platform, PC severler için gerçekten iyi bir özellik olan web'den bir Topluluk oluşturma yeteneği üzerinde çalışıyor.

Şirket, bazı konuşmaların sizin gibi konuşan ve Tweetleyen kişiler arasında yapılmasının daha iyi olduğuna inanmaktadır. Bir topluluğa katılarak, insanların sizin gibi Tweetlediği grubu bulmanız, bunlara erişmeniz ve doğrudan Tweetlemeniz kolay olacaktır. Sohbeti mümkün olduğunca alakalı ve samimi tutmak için Twitter yalnızca ortak topluluk üyelerinin yanıt vermesine ve katılmasına izin verir.

Daha geniş bir hızda sosyalleşmeyi seven insanlar için topluluk sayfaları ve zaman çizelgeleri her zaman halka açıktır; Topluluk Tweetlerini okumak, Alıntı yapmak ve şikayet etmek için.

Topluluk kurallarını denetlemek, seçmek, seçmek ve oluşturmak tamamen topluluk yaratıcılarına bağlıdır. Grup moderatörleri, kendi tarzlarına uyan kişileri davet ederken, işlerin her zaman yolunda ve odaklanmış olması için topluluk kurallarında değişiklik yapmalarına da izin verebilir. Şu anda, topluluk oluşturma yalnızca bazı kişilerle sınırlıdır, Ancak, Twitter'ın resmi blog yazısı, önümüzdeki dönemde herkesin kendi şeyleri hakkında konuşmasına izin verileceğini söylüyor.

Twitter'ın şu anda kullanıcıların topluluklarında sohbet başlatmasına izin verdiği birkaç popüler konu şunlardır: Köpekler, Cilt Bakımı, Hava Durumu, Spor Ayakkabılar ve Astroloji.

Şirket yakında toplulukları keşfetmenin ve bunlara katılmanın daha başarılı yollarını keşfedecek, ancak şu anda bir grup moderatörünün veya başka bir üyenin sizi sohbete davet etmesi gerekiyor.

Sohbetleri olabildiğince sağlıklı hale getirmek için Twitter, herkesin, hatta topluluk üyesi olmayanların bile, toplulukta nelerin tartışıldığına bakmasına izin verir. Ayrıca, tüm üyelerin Twitter Kurallarına uyması gerekir. Üyeler arasında değilseniz ve Twitter Kurallarının ihlalini gözlemlerseniz, dilediğiniz zaman şikayet edebilirsiniz.

Son Haberler