Twitter'ın platforma podcast özelliği ekleyeceği iddia edildi

Twitter'ın platforma podcast özelliği ekleyeceği iddia edildi
Son yılların popüler yayın formatı podcast'in Twitter'a ekleneceği iddia edildi

The Verge'de yer alan habere göre, tersine mühendis Jane Manchun Wong tarafından yayınlanan ekran görüntüsünde gösterildiği gibi Twitter, podcast'lere özel bir hashtag oluşturmuş gibi görünüyor. Görüntü, Twitter uygulamasının alt menü çubuğunda "Podcast'ler" başlıklı bir sayfayı işaret ediyor gibi görünen bir mikrofon simgesini gösteriyor.

Ekran görüntüleri, platformda podcast'lerin nasıl görüntüleneceğini veya platformun bir şekilde yalnızca sesli sohbet odaları olan Spaces'ı içerip içermediğini göstermiyor. Şu anda, canlı alan adları Twitter akışının en üstünde olduğundan, bunları ayrı bir sekmede düzenlemek mantıklı görünüyor.

Twitter, 2020'de Spaces'ı ilk kez piyasaya sunduğunda ses alanına parmak basmaya başladı ve sosyal podcasting platformu Breaker'ı satın alarak medyanın derinliklerine indi. Platform için devam eden bir proje olan Spaces, yakın zamanda herkesin sohbet odaları oluşturmasına ve tüm mobil kullanıcıların konuşmaları kaydetmesine izin vermeye başladı.

Kaydedilen Etki Alanları, geçici de olsa, yalnızca 30 gün süren bir podcast gibidir. Twitter podcast'leri Spotify veya Apple podcast'leri gibi çalışırsa, kullanıcılar boş zamanlarında Spaces'e acele etmeden podcast'leri seçebilecek ve dinleyebilecek veya süre dolmadan kayıtları dinleyebilecek.

Sosyal platform potansiyel olarak daha fazla gelir elde etmek için daha fazla özellik eklemeye çalışırken, Twitter podcasting'i destekleyen en son çatal olabilir. Geçen yıl, Facebook bazı içerik oluşturucular için bir podcast özelliği sunarken, Reddit yalnızca sesli konuşmaların kaydedilmesini sağladı. Verge, Twitter'da yorum istedi ancak hemen yanıt vermedi.

Son Haberler