Twitter'daki "downvote" yani "beğenmeme" özelliğinin testi hızlandırıldı

Twitter'daki "downvote" yani "beğenmeme" özelliğinin testi hızlandırıldı
Twitter, downvote (olumsuz oy ya da beğenmeme) testini genişletmeye karar verdiğini duyurdu. Görünüşe bakılırsa Twitter'ın bu çabası, özelliğin Facebook'ta olduğu gibi "ortadan kaybolması" ile son bulmamasını sağlacak!

Twitter, "downvote" yani "beğenmeme" düğmesinin testini dünya genelinde belirli bir kullanıcı grubuna genişlettiğini duyurdu. Firma, geçtiğimiz Temmuz ayındaki ilk denemelerden "olumlu geri bildirim" aldığını söyledi.

Firma gönderdiği bir tweet üzerinde "ilgili bulmadığınız yanıt türleri hakkında çok şey öğrendik ve bu testi web'de daha fazla genişletiyoruz. Yakında iOS ve Android üzerinde daha fazla [kullanıcı], yanıt downvote seçeneğini kullanma imkanına sahip olacak" dedi.

Twitter, daha önce de olduğu gibi, bir yanıtın aldığı olumsuz oyların (downvote) sayısının herkes tarafından görülemeyeceğini ve kullanıcıların olumsuz oylarının yalnızca kendilerine görüneceğini söylüyor. Sosyal medya devi, ilk testlerde downvote için farklı versiyonlar sundu. Bazı kullanıcılar olumlu oy (upvote) ve olumsuz oy (downvote) düğmeleri görürken, diğerleri yalnızca kalp/beğen seçeneğinin yanında bir olumsuz oy düğmesi gördü. Üçüncü versiyonda ise test kullanıcılarına bu seçenekler yerine yukarı ve aşağı bakan başparmakların olduğu düğmeler gösterildi. Twitter, dünya genelindeki yeni testlerin aynı seçenekleri sunup sunmayacağını belirtmedi.

Twitter, test kullanıcılarının çoğunluğunun "yanıtın rahatsız edici olarak algılandığı veya alakalı olmadığını veya her ikisini birden düşündükleri için aşağı oku tıkladığını" söyledi.

Son Haberler