Viber, Grup Sohbetlerinde Kaybolan Mesajlar Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Viber, Grup Sohbetlerinde Kaybolan Mesajlar Özelliğini Kullanıma Sunuyor
Dünya çapında bir milyar Google Play indirmesini aştıktan sonra Viber, daha önce yalnızca bire bir sohbetler için kullanılabilen yeni bir özelliği duyurdu:...

Dünya çapında bir milyar Google Play indirmesini aştıktan sonra Viber, daha önce yalnızca bire bir sohbetler için kullanılabilen yeni bir özelliği duyurdu: kaybolan mesajlar. Bugünden itibaren Viber, bu seçeneği grup sohbetleri için de kullanıma sunuyor.

Daha da önemlisi, üyelerin sohbet içinde kolayca açıp kapatabilmeleri için bu özellik uygulandığından, kullanıcıların gruptaki mesajların durumunu değiştirmek için çok adımlı bir süreçten geçmesi gerekmeyecek.

Bunun da ötesinde, Viber özelliğe yeni işlevler ekledi, böylece kullanıcılar artık bir grup sohbetindeki mesajları okunduktan 10 saniye, bir dakika, bir saat veya bir gün sonra kaybolacak şekilde ayarlayabilir. Ayrıca, Android 6 ve sonraki sürümleri çalıştıran cihazlarda Viber, kaybolma seçeneği etkinleştirildiğinde bir mesajın iletilmesi, kopyalanması veya ekran görüntüsünün alınmasını tamamen devre dışı bırakır.

Eski Android akıllı telefonları kullananlar ve tüm iOS kullanıcıları için, sohbetin bir üyesi kaybolacak şekilde ayarlanmış bir mesajın ekran görüntüsünü alırsa, grup sohbet üyelerine otomatik olarak bilgi verilir. Viber kişisel ve grup sohbetleri uçtan uca şifrelenmiş olsa da, yeni özellik kesinlikle hem Android hem de iOS kullanıcıları için başka bir güvenlik katmanı ekleyecektir.

Son Haberler