WhatsAp, Büyük Emoji Güncellemesi Yayınlandı!

WhatsAp, Büyük Emoji Güncellemesi Yayınlandı!
WhatsApp, geçtiğimiz günlerde 'bir kez görüntüle' kaybolan fotoğraf ve video özelliğini kullanıcılarına sunmasının ardından yeniden gündeme geldi....

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde 'bir kez görüntüle' kaybolan fotoğraf ve video özelliğini kullanıcılarına sunmasının ardından yeniden gündeme geldi. Mesajlaşma uygulaması, çoklu cihaz desteği ve şifreli yedeklemeler gibi yeni özellikler üzerinde de çalışıyor. Şimdi, WhatsApp'ın Android uygulamasının beta sürümündeki en yeni emojiler için destek eklediği ve bunun eğlenceli bölüm manifoldunu artırması gerektiği ortaya çıktı.

Özellik sızdıran web sitesi WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma servisi artık en yeni emojiler için destek ekliyor. Bu, Android'deki kullanıcıların, Apple iOS için WhatsApp kullanan arkadaşlarının gönderdiği en son emojiyi bile görmelerini sağlayacak. Bu yılın başlarında Apple, beraberinde birkaç yeni emoji getiren iOS 14.5'i piyasaya sürdü, Bunlar arasında yanan bir kalp, nefes veren bir yüz ve onaylanmış Emoji 13.1 güncellemesinin bir parçası olan daha birçok emoji yer alıyor. Ancak bu henüz Android eko sistemi tarafından resmi olarak desteklenmedi ve bu nedenle kullanıcılar bu emojileri göremedi.

Özellikle, Apple iPhone kullanıcıları iOS 14.5'e güncelledikten sonra, sistem genelindeki emoji desteği sayesinde WhatsApp dahil olmak üzere doğrudan klavyelerinden 217 yeni emoji gönderebildiler. Ancak, Android 11'in en son sürümü bile bu emojileri desteklemediği için emoji hiçbir Android kullanıcısı tarafından görülemez. WhatsApp, telefon oldukça eski olsa bile, bu görüntüleri Android'de de doğru şekilde görüntülemek için uygulamasını güncelledi.

Nisan ayının başlarında, Apple'ın üç ana emoji grubu için destek eklediğini bildirmiştik. İlk grup, bulutların içinde bir yüz soluyan (veya iç çeken) bir yüz ve sarmal gözlü bir yüz içeriyordu. İkinci grup iki yeni kalp varyasyonu içeriyor - yanan bir kalp emojisi ve bir "onaran kalp" emojisi. Son olarak, büyük üçüncü grup, tümü iOS 14.5 sürüm güncellemesine dahil olan çok sayıda yeni emoji ve cinsiyet kombinasyonu desteğiyle birlikte gelir.

Rapora göre kullanıcılar, Android için WhatsApp'ın 2.21.16.10 beta sürümüne güncelleme yaptıysa, iOS kullanıcıları tarafından gönderilen tüm yeni emojileri görebilecekler. Bu aynı zamanda bu emojileri uygulama içi emoji seçiciden gönderebilmeleri gerektiği, ancak emoji klavyelerinden gönderemeyecekleri anlamına gelir. Bu emojiler için sistem genelinde destek, önümüzdeki ay Google tarafından kullanıma sunulması beklenen Android 12 ile birlikte gelecek.

Son Haberler