WhatsApp, Belirli Tarihlere Göre Sohbet Aramasına Yardımcı Olacak Bir Özellik Getirebilir

WhatsApp, Belirli Tarihlere Göre Sohbet Aramasına Yardımcı Olacak Bir Özellik Getirebilir
WhatsApp, çevrimiçi sohbet için en iyi sosyal mesajlaşma uygulamalarından biridir ve dünyadaki hemen hemen her netizen tarafından kullanılır. Teknoloji...

WhatsApp, çevrimiçi sohbet için en iyi sosyal mesajlaşma uygulamalarından biridir ve dünyadaki hemen hemen her netizen tarafından kullanılır. Teknoloji devi, geniş bir kullanıcı tabanına sahip olduğunu biliyor ve izleyicilerine daha iyi bir deneyim sunmak için her zaman özelliklerini ve araçlarını geliştirmeye çalışıyor ve şu anda WhatsApp da yeni bir özellik getireceğini duyurdu.

Yeni özellik, eski konuşmaları çok tatlı buldukları için geri dönüp okumayı seven insanlar için harika ve kullanıcılar 'Sohbet Arama' aracılığıyla sohbetin belirli kısımlarını hatırladıklarında konuşmayı bulabilirken, WhatsApp başka bir şey getirdi.

Kullanıcılar, WABI tarafından tespit edildiği gibi, yeni bir tarihe göre arama özelliği ile artık eski konuşmalarına geri dönebilecekler. Özellik Kasım ayından bu yana test ediliyor ve şu anda konuşması dalga dalga yayıldığından, bildiğimizden daha erken piyasaya sürüleceği anlamına geliyor.

Peki bu özellik ne işe yarıyor?

Yeni özellik kullanıma sunulduğunda, WhatsApp kullanıcıları sohbet yazma kutusunun sağ tarafında küçük bir takvim benzeri simgesi görecekler. Kullanıcılar bu kutuya tıkladıklarında, yılın 12 ayı, ayın 31 günü ve WhatsApp'ta bulunan tüm yılların konuşmasını kaydırmalı bir seçim kutusunda gösterecek olan kutu benzeri bir özellik görünecektir.

İlgili yılın belirli bir ayına kadar yukarı kaydırmak zor bir iştir ve çoğu zaman çok başarısızdır, çünkü kullanıcılar yarı yolda vazgeçebilir. Böylece bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar bir tarih, ay ve yıl seçebilecek ve WhatsApp sizi otomatik olarak o gün gerçekleşen konuşmalara yönlendirecek.

Özellik şu anda test aşamasında ve WhatsApp ne zaman yayınlanacağı veya belirli bir zaman dilimi konusunda belirli bir tarih vermedi, ancak bildiğimiz şey, özelliğin önce iOS'ta görüneceği ve daha sonra yoluna girebileceği. her şey yolunda giderse Android'e gelebilir.

WhatsApp'ın en küçük ayrıntılara bile özen gösterdiğini ve kullanıcıları için çok faydalı bir özellik üzerinde çalıştığını görmek harika. Yeni özelliğin ne zaman yayınlanacağını görmek için sabırsızlanıyoruz, ancak görünüşe göre beklediğimizden daha erken kullanıma sunulabilir.

Son Haberler