WhatsApp, Birden Fazla Cihazda Kullanım İçin Çevrimiçi Gereksinimi Kaldırıyor

WhatsApp, Birden Fazla Cihazda Kullanım İçin Çevrimiçi Gereksinimi Kaldırıyor
WhatsApp nihayet Temmuz ayından bu yana vaat edilen önemli bir özelliği, çoklu cihazlarda kullanım için çevrimiçi gereksinimi kaldırma seçeneği sunuyor....

WhatsApp nihayet Temmuz ayından bu yana vaat edilen önemli bir özelliği, çoklu cihazlarda kullanım için çevrimiçi gereksinimi kaldırma seçeneği sunuyor. Bazılarınızın zaten bildiği gibi, WhatsApp'ı masaüstünde kullanmak istiyorsanız, konuşmalarınızın senkronize olması için akıllı telefonunuzun internete bağlı olması gerekir.

Birkaç aydır beta testinde olan yeni özellik, WhatsApp kullanıcılarının gereksinimi devre dışı bırakmasına ve akıllı telefonunuz internete bağlı olmadan WhatsApp'ın bağlı herhangi bir cihazda çalışmasına olanak tanır.

Şu an için WhatsApp'a aynı anda bağlanabilen dört cihaz sınırı var. Güncellemeyi alanlar, yeni özelliği “Bağlı cihazlar” sekmesi altında bulmalıdır. Etkinleştirildiğinde, WhatsApp önceden bağlanmış tüm cihazları kaldıracak, bu nedenle uygulamanın talimatlarını izleyerek onları tekrar eklemeniz gerekecek.

WhatsApp ile kullanmak istediğiniz tüm cihazları ekledikten sonra, konuşmayı senkronize etmek veya uygulamaya erişmek için akıllı telefonunuzun internete bağlı olmasına ihtiyacınız olmayacak. Özelliğin tabletlerde çalışmayacağını ve ana cihazınız bir iPhone ise, bağlı cihazlarda konuşmaları temizleyememeniz veya silemeyeceğiniz gibi iPhone'larda bazı sınırlamalar olduğunu unutmayın.

Son olarak, güvenlik nedenleriyle, telefonlarınızda WhatsApp'ı 14 gün boyunca açmazsanız, uygulama diğer tüm cihazların bağlantısını otomatik olarak kesecek ve tekrar eklemeniz gerekecek.

Son Haberler