WhatsApp, 'Emoji Ve Etiketler'i Grup Resimleri Olarak Ayarlamak Simgesi Düzenleyici Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, 'Emoji Ve Etiketler'i Grup Resimleri Olarak Ayarlamak Simgesi Düzenleyici Özelliğini Test Ediyor
WhatsApp, 2 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla, her ikisi de bir milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook Messenger ve rakibi WeChat'in önünde, dünyanın...

WhatsApp, 2 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla, her ikisi de bir milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook Messenger ve rakibi WeChat'in önünde, dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma hizmetidir.

[caption id="attachment_2187" align="alignnone" width="865"] whatsapp[/caption]

Facebook'un sahibi olduğu şirket, kullanıcıların mesajlaşma hizmetiyle ilgilenmesini ve bağlantıda kalmasını sağlamak için düzenli olarak uygulamadaki deneyimlerinin kalitesini artıran özellikler ekliyor. WhatsApp şimdi, iOS için WhatsApp'ın beta sürümünde, kullanıcıların grup sohbetleri için hızlı bir şekilde emoji ve çıkartma ayarlamasına olanak tanıyan yeni bir grup simgesi düzenleyici özelliğini test ediyor.

Popüler özellik sızıntısı WABetaInfo tarafından fark edilen iOS için en son WhatsApp beta, artık kullanıcıların çok az çabayla bir grup için hızlı bir şekilde yeni bir görüntü oluşturmasına olanak tanıyan bir grup simgesi düzenleyicisiyle birlikte geliyor. Kullanıcılar iki seçenek arasından seçim yapabilirler – ya bir emoji ile bir arka plan rengi ya da grup görüntüsü için bir çıkartma kullanmak. Bunlardan herhangi birini seçmek, bir grup için uygun bir görüntü bulma çabasını göstererek grup görüntüsünü otomatik olarak ayarlamalıdır.

WhatsApp, menüye, kullanıcıların grup için bir resim seçmesine veya yeni bir resme tıklamasına izin veren yeni bir seçenek ekleyecek ve onlara Emoji ve Çıkartma adlı iki sekmeyi gösteren yeni bir sayfa gösterecek bir “Emoji ve Çıkartma” seçeneği ekleyecek. Kullanıcılar, ilk sekmede telefonlarında desteklenen emojiler ve ikinci sekmede telefonlarında yüklü olan çıkartma paketleri arasından seçim yapabilir. Bir arka plan seçtikten sonra, yeni grup görüntüsünün dairesel bir önizlemesini görecekler. Ardından, bunu grup resmi olarak ayarlamak için Bitti'ye dokunabilirler.

[caption id="attachment_2188" align="alignnone" width="1200"] whatsapp[/caption]

WABetaInfo'ya göre, yeni "Emoji ve Çıkartma" seçeneği, iOS için WhatsApp'ın beta sürümünde kullanıcılara zaten sunuluyor, ancak kullanıcılar bir gün kadar sonra etkinleştirildiğini görebilir. Bu arada, Android için WhatsApp'ı yükleyen kullanıcıların bir süre beklemesi gerekebilir, çünkü sızıntı "önümüzdeki haftalarda" gelebileceğini ortaya koyuyor. Ne yazık ki, WhatsApp için iOS test yuvaları şu anda dolu, bu da henüz beta sürümüne kaydolmamış olanların, gelecekte uygulamanın kararlı kanalında özelliğin yayınlanmasını beklemek zorunda kalacağı anlamına geliyor.

Son Haberler