WhatsApp, Facebook Novi Cüzdanını Uygulamaya Dahil Ediyor

WhatsApp, Facebook Novi Cüzdanını Uygulamaya Dahil Ediyor
Deneme aktivasyonundan birkaç gün sonra, Novi cüzdanının WhatsApp uygulamasına dahil edileceğine dair ilk haberler geniş çapta dolaşıyor.WABI tarafından...

Deneme aktivasyonundan birkaç gün sonra, Novi cüzdanının WhatsApp uygulamasına dahil edileceğine dair ilk haberler geniş çapta dolaşıyor.

WABI tarafından 29 Ekim Cuma günü yayınlanan bir rapor, WhatsApp'ın şimdi Novi'nin kripto para cüzdanını uygulamaya değerlendirdiğini iddia etti. Bu, kullanıcıların ABD'de, mesajlaşma platformu aracılığıyla, onu boşaltmadan hemen ödeme yapmalarını ve tahsil etmelerini sağlayacaktır. Şirket, Google Play beta programı aracılığıyla 2.21.22.17 sürümünü alarak modern bir güncelleme talimatı verdi.

Bu yeni giriş, Novi cüzdanını çalıştırarak yapılan ödemeler için olası gündemler ve teklifler hakkında bilgi getiriyor.

Novi, kullanıcıların işlemler için herhangi bir ücret ödemeden güvenli ve hızlı bir şekilde e-nakit transfer etmelerini ve kabul etmelerini sağlayan dijital bir ceptir.

Facebook finans şefi David Marcus, Twitter hesabında Novi'nin yakında, özellikle ABD ve Guatemala'da tek uygulamalarında USDP ödünç alan küçük bir pilot programa başlayacağını kabul etti.

Ayrıca Facebook, Novi'yi WhatsApp'a benzer şekilde Facebook uygulama ve hizmetler ağında karşılamaya istekli olduğunu zaten belirtti.

Rapor, Novi'nin tüm finansal bilgileri şifreleyerek kullanıcı verilerinin gizliliğini vurguladığını belirterek, önerilen bu özelliğin, müttefikler ve eşlerle hızlı bir şekilde para alışverişi yapmak için modern ve korumalı bir yol sağlayan uygulama platformunun standartlarına tamamen uygun olduğunu teyit ediyor.

Bu özellik güncellemesinin durumu hala geliştirme aşamasındadır, yani henüz kullanıcılarına hizmet vermeye hazır değil, hatta yollar için bile müsait değil. Şu anda, yalnızca kod kısmı şimdilik dahil edilmiştir.

Şu anda şirket, Novi'yi WhatsApp'a dönüştürmeyi değerlendiriyor, ancak bu denemeler yalnızca şirket içindeki geliştiriciler arasında tutuldu ve halka açık testlere gönderilmedi. Hiçbir şeyin genel halk için kullanılabilirliğinin yaklaşık olarak tahmin edilen süresi olduğu söylenemez. Bu güncellemenin uygulamaya geçirilmesi halinde platform için büyük bir başarı olacağını söyleyebiliriz ancak bu o kadar da kolay değil çünkü yürürlüğe girdiğinde onaylanması gereken çok sayıda düzenleme var.

WhatsApp çıkışındaki Novi cebi, kullanıcıların banka hesaplarını eklemelerine veya bir kart bağlamalarına, banka hesabına nakit çekmelerine ve banka işlemlerini ayırt etmelerine veya hesap bakiyesini kontrol etmelerine olanak tanır.

Son Haberler