WhatsApp, Gelecekteki Bir Güncellemede iPad'i ve En Azından Başka Bir iPhone'u Destekleyecek

WhatsApp, Gelecekteki Bir Güncellemede iPad'i ve En Azından Başka Bir iPhone'u Destekleyecek
WhatsApp'ta çoklu cihaz desteği ile ilgili en son haberleri ele aldığımızdan bu yana bir süre geçti. Şimdi, yeni bir rapor, bu özelliğin Telegram'ın...

WhatsApp'ta çoklu cihaz desteği ile ilgili en son haberleri ele aldığımızdan bu yana bir süre geçti. Şimdi, yeni bir rapor, bu özelliğin Telegram'ın zaten yaptığı gibi görüneceğine dair kanıtlar gösteriyor.

Güvenilir kaynak WABetainfo'ya göre, WhatsApp zaten kendi hesabını WhatsApp Web, Masaüstü ve Portal ile bazı beta test cihazlarına bağlama yeteneği sunarken, hala iPad için bir uygulama ve aynı hesapla başka bir telefonu bağlama yeteneği geliştiriyor.

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, mesajlarınızı başka bir cep telefonuna sorunsuz bir şekilde indirmeniz mümkün olacak:

Bir süre sonra ikinci mobil cihazda WhatsApp'ı açtığınızda, uygulama sunucudan gelen tüm mesajları indirecektir ve bu, ana telefonunuzun İnternet'e bağlı olmasını gerektirmez. İkinci mobil cihazınızı ilk kez bağladığınızda, WhatsApp sohbet geçmişini senkronize eder: bu işlem açıkça uçtan uca şifrelenir.

WABetainfo, bu özelliğin yalnızca tabletler için geçerli olup olmayacağının net olmadığını, ancak şimdilik şirketin cep telefonlarını hariç tutacağına dair bir kanıt bulunmadığını söylüyor.

İnsanların Telegram üzerinden WhatsApp hakkında en çok şikayet ettiği şeylerden biri, istediğiniz kadar cihaza giriş yapabileceğiniz için çoklu cihaz desteğinin olmamasıdır. WhatsApp ise hala aktif bir internet bağlantısına sahip bir ana cihazla sınırlı.

Şirket ayrıca, sohbet geçmişini iOS ve Android cihazlar arasında veya tam tersi şekilde aktarma yeteneği olan bir başka önemli özellik üzerinde de çalışıyor.

WhatsApp'ın çoklu cihaz desteği veya çoklu cihaz 2.0'ı ne zaman yayınlayacağına dair resmi bir haber yok, ancak şirket bunları geliştiriyor ve ilerleme kaydediyor.

Son Haberler