WhatsApp Gelişmeye Devam Ediyor: Uygulama İçi Yasak İnceleme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp Gelişmeye Devam Ediyor: Uygulama İçi Yasak İnceleme Özelliği Üzerinde Çalışıyor
WhatsApp, platformuna bir dizi önemli özellik getirmek için çalışıyor. Geçtiğimiz birkaç gündeki raporlar, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma uygulamasının,...

WhatsApp, platformuna bir dizi önemli özellik getirmek için çalışıyor. Geçtiğimiz birkaç gündeki raporlar, Facebook'un sahip olduğu mesajlaşma uygulamasının, kullanıcıların yakında çıkacak olan çoklu cihaz işlevselliği özelliğini doğrudan Apple'ın iPad ve Android işletim sistemi tabanlı tabletlerinden kullanmalarını sağlayacak bir özelliği platformuna getirmeye çalıştığını ayrıntılı olarak ortaya koydu. Buna ek olarak, henüz kabul etmemiş olan kullanıcılar için yeni Hizmet Şartlarını kabul etmeyi isteğe bağlı hale getirmeyi de planlıyor. Şimdi, şirket, WhatsApp hesaplarının yanlışlıkla yasaklandığını düşünürlerse, kullanıcıların bir yasağı gözden geçirme talebinde bulunmalarını sağlayacak bir uygulama içi işlevsellik üzerinde çalışıyor.

Kullanıcılar talebi gönderdikten sonra, WhatsApp Destek ekibi, yanlış bir şey olup olmadığını doğrulamak için bir kullanıcının hesap etkinliğini incelemeyi de içeren isteklerini inceler. İncelemeyi tamamladıktan sonra şirket, sistemlerinin hesaplarını yanlışlıkla işaretlediğini öğrenirlerse kullanıcının hesabını geri yükler. Aksi takdirde yasak devam edecek ve kullanıcının WhatsApp'ı kullanmak için farklı bir telefon numarasına geçmekten başka seçeneği kalmayacak.

Blog sitesi, bu özelliğin Android için WhatsApp beta için geliştirildiğini ve bir sonraki güncelleme ile kullanıma sunulmasının beklendiğini bildiriyor. Ayrıca şirket, WhatsApp'ın iOS tabanlı uygulaması için benzer bir işlevsellik eklemek için de çalışıyor. Aslında WhatsApp, Android uygulamasından çok önce iOS uygulaması için uygulama içi yasak inceleme özelliği üzerinde çalışmaya başladı. Bununla birlikte, WhatsApp henüz hiçbir şeyi onaylamadı ve bu özelliğin ana uygulamaya ne zaman geleceği henüz belli değil.

Son Haberler