WhatsApp Hem Masaüstünde hem de Android'de Güncellemeler Sunuyor; İşte Yenilikler

WhatsApp Hem Masaüstünde hem de Android'de Güncellemeler Sunuyor; İşte Yenilikler
WhatsApp yıllar içinde en ilgi çekici ve yaygın olarak kullanılan mesajlaşma platformu haline geldi. Çok daha iyi gizlilik ayarları sağlayan ve kullanıcının...

WhatsApp yıllar içinde en ilgi çekici ve yaygın olarak kullanılan mesajlaşma platformu haline geldi. Çok daha iyi gizlilik ayarları sağlayan ve kullanıcının reklam kampanyalarına göz atmasını takip etmeyen Telegram ve Signal gibi şirketlerin sıkı rekabetlerine rağmen, WhatsApp hala dünya çapında yaklaşık iki milyar kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bununla birlikte, WhatsApp tüm bu ve hatta yasal hararet karşısında kımıldamadan duruyor ve ana şirketi Facebook'un dünyadaki çeşitli hükümetlerin denetimine girmesinden bu yana yıl boyunca güncellemeler sunuyor.

WhatsApp kısa süre önce web sürümünü yalnızca görünümü değil aynı zamanda teknik yönleri de iyileştirmek için çeşitli değişikliklerle güncelledi. Bu güncelleme aynı zamanda WhatsApp'ın masaüstü versiyonunda da çalışıyor. WhatsApp Web ve Masaüstü sürümündeki resim paylaşım grafiği, daha önce yalnızca resmin önizlemesine ve onunla birlikte bir şeyler yazılmasına izin veriyordu. Mobil uygulamadaki muadilinden farklı olarak, görüntüyü düzenlemek, kırpmak veya yeniden yapılandırmak için herhangi bir özellik yoktu. Ancak, yakın tarihli bir güncellemede WhatsApp, Android'dekine benzer bir ayarı ürününün web sürümüne sunuyor. Güncellemeyle birlikte kullanıma sunulan yeni özelliğin herkese ulaşması biraz zaman alacak gibi görünüyor.

WhatsApp, masaüstü benzerlerindeki sekmeleri ve fotoğraf düzenleyiciyi güncellemekle kalmadı, mesajlaşma devleri de mobil uygulamada büyük hata düzeltmeleri yaptı. Düzeltmeler, WABI'ye göre WhatsApp'ın 2.21.17.1 güncellemesinin bir parçasıdır. Bu güncelleme, 2.21.16.9'un önceki beta sürümü, birkaç kullanıcının eski sohbetlere geri dönmesine izin vermediği için gün ışığına çıktı. Bazı kullanıcılar için açıkça sinir bozucu ve sinir bozucuydu, çünkü bu kadar küçük bir hata ilk başta var olmamalıydı.

Bununla birlikte, WhatsApp çabucak aptallığını fark etti ve güncellenmiş sürümün toplu olarak piyasaya sürülmesi ve dünyanın her yerindeki herkesin kullanımına sunulmasıyla hatayı düzeltmek için hemen harekete geçti.

Her ne kadar WhatsApp, özellikle Apple'ın son şeffaflık güncellemesi ve kullanıcıların artan şifreleme talebi ışığında geliri açısından birçok zorlukla karşı karşıya. WhatsApp yalnızca her ikisine de yardımcı olan bir çözüm aradı. Bu çözümlerden biri, Facebook'ta üzerinde çalışılan ve durum uygun görünüyorsa WhatsApp'ta da uygulanabilecek gibi görünen homomorfik şifrelemedir.

Son Haberler