Whatsapp iOS Tasarımını Değiştiriyor! Whatsapp Sohbet Kısmındaki Renklere Veda!

Whatsapp iOS Tasarımını Değiştiriyor! Whatsapp Sohbet Kısmındaki Renklere Veda!
Whatsapp, yeni bir tasarım değişikliğinin peşinde. Şirket, yapacağı güncelleme neticesinde hem Android hem de iOS'ta bazı değişikliklere imzasını atacak....

Whatsapp, yeni bir tasarım değişikliğinin peşinde. Şirket, yapacağı güncelleme neticesinde hem Android hem de iOS'ta bazı değişikliklere imzasını atacak. Daha önce Android için hamlelerde bulunulmuştu. Ancak bu sefer iOS'ta yeni görüntülerle karşılaşıyoruz. Üstelik bu görüntüler hızlı bir şekilde sızdırıldı. Ansızın ortaya çıkan iOS görüntülerinden sonra kullanıcılar güncellemenin ne zaman geleceğini sormaya başladı. İşte pek çok kişinin beklediği Whatsapp tasarım güncellemesine dair detaylar...

Sohbet Balonunda Değişiklik!

Whatsapp, özellikle de sohbet balonu konusunda gözle görülür bir değişiklik yapmayı planlıyor. Bu yenilemenin temel nedeni ise göze daha fazla hitap etmesini sağlamak. Ayrıca modern bir görünüm elde etmeyi amaçlayan şirket, diğer uygulamalarında da bunu hedeflemekteydi. Uygulama logolarından fontlara kadar pek çok alanda modern bir görünüm daima dikkat çekici geliyor. Kullanıcı deneyimine önem veren Whatsapp ise bunu en iyi şekilde sergilemekte. Şirketin bu hamlesi çok konuşulacak.

Whatsapp Sohbet Rengi de Değişiyor

Whatsapp'ın iOS'taki bir diğer güncellemesi ise sohbet rengi üzerine olacak. Sohbetlerin yeşil renginde olduğunu biliyoruz. Fakat gerek aydınlık gerekse karanlık modda yeşilin farklı bir tonu kullanılabilir. Ton konusunda büyük bir kararsızlık hakimdi. Ancak yetkililer, en etkili yeşil tonunu seçmekte kararlı. Çok daha baskın ve göz dolduran bir ton ile karşımıza çıkacaklar. Görselde de anlaşılabildiği üzere yeni sohbet balonu boyutu ve renk tonu büyük ilgi çekti. Farklı görünümünün yanı sıra kullanıcıların beğenebileceği bir görüntü olduğundan söz edebiliriz.

Milyarı aşkın indirilen uygulamalarda bu ufak değişimlerin kullanıcıların ne kadar çok hoşuna gittiğini söylememek olmaz. En ufak bir değişim bile saatlerce incelenebilir ve hatta tepkiyle karşılanabilir. Bu nedenle uygulama sahipleri güncellemeyi yayınlamadan önce defalarca kontrolden geçiriyor ve çeşitli deneme testlerine sokuyor. Pek çok kişini görüşü alındıktan sonra ise yayınlanması konusunda bir karara varılıyor. Genel olarak Whatsapp, Instagram ve Facebook gibi uygulamalarda bu süreç fazlasıyla popüler. Üç uygulamanın da alanında önemli bir konuma sahip olduğunu biliyoruz. Whatsapp, mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor ve milyarı aşkın kişinin kullanımıyla büyük bir kitleye sahip olduğunu herkese gösteriyor.

Tasarım Güncellemesi Ne Zaman Geliyor?

iOS ve Android güncellemesinin henüz yayınlanmadığını ve geliştirilme aşamasında olduğunu belirtelim. Whatsapp, güncelleme konusunda acele davranmıyor. Şirket, gerekli eksiklikleri tamamladığı takdirde güncellemeyi tüm kullanıcılarına duyurabilir. Aksi takdirde bu konuda herhangi bir gelişme göremeyeceğiz. Beta sürecinden olumlu şekilde geçmesi halinde yakında tasarımların değiştiğine tanıklık edebiliriz. Facebook'un Whatsapp ve Instagram'a yönelik hamleleri bunlarla sınırlı kalmayacak. Yakında bir tasarım değişikliği de Insagram'a gelebilir. Konuyla ilgili daha fazla bilgi elde ettiğimiz takdirde, haber sitemiz üzerinden gelişmeleri öğrenebileceksiniz.

Son Haberler